Uudiskiri

 

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia noored vallutavad rahvusooperi lava

18. ja 30. aprillil vallutavad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia noored lauljad rahvusooperi lava, võttes kaheks õhtuks üle kõik peaosad Mozarti koomilises ooperis „Figaro pulm“. See on suurepärane võimalus lülituda Eesti suurima muusikateatri ühte menukaimasse lavastusse. Koostöö annab noorele lauljale olulise kogemuse reaalse etenduse kontekstis: mis tunne on olla suurel laval, laulda teatri sümfooniaorkestri ja ooperikoori saatel.

Ooperistuudio juhataja Ene Rindesalu: „EMTA ooperistuudio ja Rahvusooper Estonia vaheline koostöö on andnud meie laulueriala üliõpilastele palju vajaminevaid oskusi nende tulevaseks tööks: muusikaline töö professionaalse dirigendi ja orkestriga, rolli kujundamine lavastaja ja koreograafiga, peaproovid ja etendused rahvusooperi laval valguse, kostüümi ja grimmiga. Ja teatri õhkkond … suurepärane kogemus!“

Kahel õhtul astuvad üles Raiko Raalik, Žilvinas Steponas Miškinis Figarona, Siiri Johanson, Kadri Kõrvek Susannana, Silja Maria Sevonkari, Ille Saar krahvinna Almavivana, Janari Jorro krahv Almavivana, Elo-Maarja Miilen, Karis Trass Cherubinona, Jurgis Marcinevics Bartolona, Mehis Tiits Basiliona, Merilin Taul, Merje Uppin Marcellinana, Merit Kraav, Kristine Žogota Barbarinana, Erki Lillemets Antoniona ja Hyun Woo Lee don Curziona.

LISAINFO

Rahvusooperi külalisetendused Tartus ja Paides

12. aprillil jõuab Vanemuise teatri lavale rahvusooperi lustlik ja südamlik muusikal „Karlsson katuselt“. Astrid Lindgreni armastatud lastejutule on libreto kirjutanud Wimberg ning muusika helilooja Tauno Aints. Lavastaja on Ain Mäeots. Osades René Soom (Karlsson), Kaarel Targo (Väikevend), Kaire Vilgats (Majasokk), Jassi Zahharov (onu Julius) jt. Dirigeerib Lauri Sirp.

13. aprillil on Tartu publikul võimalus vaadata Rasmus Puuri ooperit „Pilvede värvid“, mis põhineb Jaan Kruusvalli samanimelise näidendi ainetel. Ooper püstitab küsimusi, kelle jaoks vaba Eesti taastati, kui kõik ka nüüd välismaale ihkavad? Miks kaob hoolivus ja ühtehoidmine nii ruttu ja algab igaüks-enda-eest tegutsemine? Osades Rauno Elp (isa Kaarel), Helen Lokuta (ema Ell), Kristel Pärtna (Lagle), Reigo Tamm (Kalev), Juuli Lill (Maria) jt. Juhatab Lauri Sirp.

26. aprillil etendub Paide Muusika- ja Teatrimajas ballett „Tramm nimega Iha“. Tennessee Williamsi maailmakuulsa näidendi balletiversiooni on lavale toonud rahvusvaheliselt tunnustatud koreograaf Annabelle Lopez Ochoa  ning lavastaja ja režissöör Nancy Meckler. Osades Alena Shkatula (Blanche), Ana Maria Gergely (Stella), Kealan McLaughlin (Stanley), Jevgeni Grib (Alan) jt. Dirigent Kaspar Mänd.

Tantsupäeva galal näidatakse tantsu ilu ning jagatakse preemiaid

Estonia restoran üllatab kevadiste maitsetega

28. aprillil leiab aset traditsiooniline rahvusvahelise tantsupäeva gala, kus astuvad üles nii Eesti Rahvusballett kui ka säravad külalissolistid. Piduliku õhtu jooksul tuuakse lavale kaunimad numbrid kaasaegsetest ja klassikalistest ballettidest. Tantsupäeva gala kunstiline juht on Toomas Edur, kes lubab publikule näidata tantsu ilu ja võlu selle täies hiilguses.

Lisaks lummavale galaetendusele kuulutatakse välja ka MyFitnessi tantsuauhindade laureaadid. MyFitnessi seob Eesti Rahvusballetiga 3-aastane koostööleping, mille raames antakse igal aastal üle aasta nais- ja meestantsija auhind. Möödunud aastal pälvisid preemia Eesti Rahvusballeti solist Heidi Kopti ja nooremsolist Patrick Foster.

LISAINFO

Alates märtsikuust on Estonia restoranis uus kevad-suvine menüü, mille valikust leiab nii parimaid eestimaiseid maitseid kui ka avastamist väärivaid roogasid teiste maade köökidest.

Lisaks põhimenüüle on saadaval „Romeo ja Julia“ erimenüü, mis on inspireeritud Itaalia köögist ning rahvusooperis peagi esietenduvast samanimelisest balletist.

„Romeo ja Julia“ erimenüü:

Veise-carpaccio puttanesca-aioli,

frititud kapparite ja rukolapestoga

Ravioolid kitseliha ja kreemjuustuga

Limoncello panna cotta

maasika-mündisalatiga

Komplekti hind 25 €

Pakkumine kehtib kuni 5.05.2019

K–R 17.00–00.00

L 13.00–00.00

P 13.00–21.00

Restoranikülastust ei pea siduma teatrietendusega.

LISAINFO

Pakkumised

„Boheem“

Neljapäeval, 11. aprillil on uudiskirja lugejatel võimalus vaadata Giacomo Puccini ooperit „Boheem“, mis võlub nii oma värvikate tegelaskujude kui ka tuntud romantiliste meloodiatega. Osades Silja Aalto (Mimi), Helen Lokuta (Musetta), Valentin Dytiuk (Rodolfo), Rauno Elp (Marcello), Priit Volmer (Colline) jt.

Etendusele kehtib uudiskirja lugejate erihind 12 €. Pileteid müüakse Rahvusooper Estonia kassas märgusõnaga „uudiskiri“.

LISAINFO

„Figaro pulm“

Teisipäeval, 30. aprillil kutsume vaatama Wolfgang Amadeus Mozarti koomilist ooperit „Figaro pulm“, kus astuvad üles Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia noored säravad artistid.

Etendusele kehtib uudiskirja lugejate erihind 12 €. Pileteid müüakse Rahvusooper Estonia kassas märgusõnaga „uudiskiri“.

LISAINFO

Mängukava

Aprill 2019

K, 3 aprill

19:00

Tsaari mõrsja SEB publikupreemiate üleandmine!
N, 4. aprill

19:00

Lumivalgeke ja 7 pöialpoissi
R, 5. aprill 19:00 Figaro pulm
L, 6. aprill 19:00 Romeo ja Julia

P, 7. aprill

12:00

Buratino
P, 7. aprill 19:00 Linnukaupleja
K, 10. aprill

19:00

Minu veetlev leedi Ago-Endrik Kerge 80!
N, 11. aprill

19:00

Boheem
R, 12. aprill

12:00

Karlsson katuselt Vanemuise teatris! Välja müüdud!
R, 12. aprill

19:00

Karlsson katuselt Vanemuise teatris!
R, 12. aprill 19:00 Balletiõhtu. Eesti ballett 100
L, 13. aprill

19:00

Tramm nimega Iha
L, 13. aprill

19:00

Pilvede värvid Vanemuise teatris!
P, 14. aprill

17:00

Pipi Pikksukk
T, 16. aprill

19:00

Minu veetlev leedi
K, 17. aprill 19:00 Uinuv kaunitar
N, 18. aprill

19:00

Figaro pulm Koostöös EMTA ooperistuudioga
K, 24. aprill

19:00

Romeo ja Julia
N, 25. aprill

19:00

Boheem

R, 26. aprill

19:00

Tramm nimega Iha Paide Muusika- ja Teatrimajas!

L, 27. aprill

19:00

Operetikuningas Imre Kálmán
P, 28. aprill

19:00

Rahvusvahelise tantsupäeva gala
T, 30. aprill 19:00 Figaro pulm Koostöös EMTA ooperistuudioga

Vaata lisaks

JAGA UUDISKIRJA
MÄNGUKAVA PILETID

E-POST info@opera.ee   PILETITE TELLIMINE E-P 10-17   TEL 683 1210   PILETIINFO

 

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.