Uudiskiri

 

 

Ilusat muusikapäeva!

1. oktoobril tähistame rahvusvahelist muusikapäeva, millele pani 45 aastat tagasi aluse rahvusvahelise muusikanõukogu tollane president, maailmakuulus viiuldaja Yehudi Menuhin.

Rahvusooperis saab sel puhul nautida Richard Wagneri romantilist muusikat 2014. aasta parimaks lavastuseks valitud ooperis „Tannhäuser“.

Ooper põhineb legendidel, mis jutustavad minnesinger Tannhäuserist ja Wartburgis toimunud lauljate võistlusest. Wagner seob Tannhäuseri ajaloolise isiku müüdiga Veenuse naudinguterohkest armumaailmast, vastandades sellele Elisabethi puhta ja lunastava armastuse. Tänaseks on „Tannhäuseri“ tuntumad numbrid Wolframi „Ehatähe laul“ ja meeskooride püsirepertuaari kuuluv palverändurite koor III vaatusest.

Nimiosas Corby Welch (USA), Elisabeth/Venus – Heli Veskus, Wolfram – Lauri Vasar, Hermann – Märt Jakobson, Walter – Mart Madiste, Biterolf – Jassi Zahharov, Heinrich – Reigo Tamm, Reinmar – Raiko Raalik.

Lauri Vasar 50

3. oktoobril tähistame “Tannhäuseri” lavastusega Lauri Vasara 50 aasta juubelit.

Vasar õppis laulmist Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning Salzburgi Mozarteumis. Aastatel 2002–2007 oli ta Austrias Linzi Riigiteatri (Landestheater Linz) ja Saksamaal Hannoveri Riigiooperi ning 2009–15 Hamburgi Riigiooperi koosseisuline solist, hiljem vabakutseline laulja. Debüteeris 2002 San Carlo teatris Napolis Olivier’ osas Richard Straussi ooperis „Capriccio”.

Laulnud külalissolistina Madridis (Teatro Real), Düsseldorfis ja Duisburgis (Deutsche Oper am Rhein), Barcelona, Pariisi, Lyoni, Londoni, Zürichi, Viini, Frankfurti, Berliini, Genova, Tokyo, Ateena, Amsterdami, Brüsseli, Budapesti jm ooperiteatrites.

Laulnud nii klassikalistes kui nüüdisooperites. Osalenud kesksetes rollides maailmaesmaettekannetel (Minotauros, Hans Werner Henze ooperis „Phaedra”, 2007, Berliini Riigiooper; Mefisto, Leonardo Balada ooperis „Faust/Bal”, 2009, Teatro Real).

Viini Riigiooperi Eberhard Waechteri medal (Austria parim noor laulja) 2006, Opernwelti nominent 2007 (nimiosa Dallapiccola ooperis „Vang”), Saksa teatriauhinna „Faust” nominent 2011 (nimiosa Benjamin Britteni ooperis „Billy Budd”).

ERIPAKKUMINE UUDISKIRJA TELLIJATELE

7. oktoobril Mozarti “Figaro pulm” ning 22. oktoobril Jevgeni Gribi lühiballetid “Picasso” ja “Tango” erihinnaga 12 eurot! Piletid müügil Estonia teatri kassas märgusõnaga „uudiskiri“.

„Figaro pulm“ kujutab ühtainsat tormilist päeva Almavivade majapidamises, kus krahvi paaž flirdib aedniku tütre Barbarinaga, jumaldades samas krahvinnat, kes armastab krahvi, kes tahab Susannat, kes on kihlatud Figaroga, kes on lubanud abielluda doktor Bartolo naise Marcellinaga, kes on piisavalt vana, et olla Figaro ema… ja see kõik sünnib Figaro pulmapäeva eelõhtul! Mozarti muusika pulbitseb energiast, alates säravast avamängust kuni lennukate aariate ja värvikate ansambliteni, mis on paelunud publikut esietendusest alates.

Nimosas Raiko Raalik, Susanna – Kristel Pärtna, Krahvinna – Silja Aalto (Soome), Krahv – Rauno Elp, Cherubino – Helen Lokuta, Bartolo – Priit Volmer, Basilio – Mart Madiste, Marcellina – Janne Ševtšenko.

Jevgeni Gribi balletid “Picasso” ja “Tango” esietendusid 30. detsembril 2019 ning jõuavad nüüd taas publiku ette. “Picasso” keskendub maailmakuulsa kunstniku olulisematele elu- ja loominguperioodidele nagu lapsepõlv, Pariis, sinine periood, kohtumine Djagileviga, sõda ning muusa Jacqueline Roque. “Tango” aga uurib, mis juhtub, kui mees ja naine esmakordselt kohtuvad ning üks on Marsilt, teine aga Veenuselt. Milline see kohtumine olema saab, kui nad mõistavad, et ei eksisteerigi universumis üksinda? Kas harjumine saab olema kerge või pingeline? Kuidas saavutada äärmuslike vastandite kooslus – viib see lähenemiseni ja orgaanilise terviku, Yini ja Yangi tekkimisele?

Peeter Lilje 70

17. oktoobril toimub Eesti Muusika- ja Teatrikakadeemia suures saalis Rahvusooperi sümfooniaorkestri kontsert, mis on pühendatud dirigent Peeter Lilje 70. sünniaastapäevale. 

Kontserdil tuleb ettekandele W. A. Mozarti üks tuntumaid sümfooniaid nr 31, D-duur, K 297/300a, alapealkirjaga „Pariisi sümfoonia“, Eduard Tubina Süit balletist „Kratt“ ning Ivari Ilja soleerimisel Frédéric Chopini klaverikontsert nr 1, e-moll, op. 11.

Dirigeerib Arvo Volmer.

Publiku tungival nõudmisel

21. oktoobril jõuab publiku ette Marina Kesleri balleti Anna Karenina“ lisaetendus. Kiirustage – järgmised etendused on alles juunikuus!

5. detsembril on plaanis kaks „Alice Imedemaal“ lisaetendust, kell kell 12 ja kell 19. Piletid juba müügis!

Estonia restoran 

Oktoobris saab Estonia restoranis nautida uuele esietendusele pühendatud “Don Pasquale” menüüd. Temaatilised viiinamäeteod viivad lihtsalt keele alla!

Reserveeri endale meeldivad hetked meie restoranis, ootame Sind nii enne kui pärast etendust.

Lisainfo ja laudade reserveerimine.

PUBLIKUKÜSITLUS

Täname kõiki, kes osalesid septembrikuises publikuküsitluses. Osavõtjate arv küündis pea kolmesajani ning saime palju huvitavat informatsiooni, kuidas oma publikule veel paremaid elamusi pakkuda.

Nagu lubatud, loosisime kõigi osalejate vahel täna, rahvusvahelisel muusikapäeval välja 2 kohta vabalt valitud esietendusele. Fortuuna valis kõigi osalejate hulgat võitja, kellega on ühendust võetud. Palju õnne ja toredat muusikapäeva!

Kohtume Estonias!

JAGA UUDISKIRJA
MÄNGUKAVA PILETID

E-POST info@opera.ee   PILETITE TELLIMINE E-P 10-17   TEL 683 1210   PILETIINFO

 

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.