Uudiskiri

 

Veebruar on rahvusooperis Eesti autorite kuu

Veebruaris tähistab Eesti Vabariik 101. sünnipäeva ning selle auks teeb rahvusooper kummarduse Eesti autoritele.

9. veebruaril on võimalik vaadata Toomas Eduri ja Tauno Aintsi balletti „Modigliani – neetud kunstnik“, mis vaid mõned nädalad tagasi etendus Moskva Suure Teatri välja müüdud saalis ning pälvis sealse publiku sooja vastuvõtu ja bravohüüded.

10. ja 23. veebruaril rõõmustab kõiki pisikesi teatrihuvilisi Ehala muusikal „Buratino“. Estonia laval ärkavad armastatud laulude saatel ellu lustakad tegelased ning üheskoos võetakse ette suur seiklus.

Mõtlemisainet eestlusest ja Eestist pakub vabariigi sünnipäeva eel Rasmus Puuri ooper „Pilvede värvid“, mis etendub  12. (Ugala Teater), 16. (Pärnu kontserdimaja) ning 22. veebruaril.

18. veebruaril on publikul taas võimalik nautida kaunist kammermuusikat hubases kohvikuõhustikus. Kontserdisarja „Kammerkontserdid kammersaalis“ teine kontsert on pühendatud Estoniaga tihedalt koostööd teinud Eesti heliloojate kammermuusikale ning kannab alapealkirja „Eesti muusika Estonias“.

Rahvusooper Estonia ja Kanuti Gildi SAALi koostöölavastus „Eesti ajalugu. Ehmatusest sündinud rahvas“ kutsub 20. veebruaril avastama eestlaste kosmilisi juuri.

Kõikidele balletihuvilistele etendub aga 21. veebruaril legendaarne eesti ballett „Kratt“, millega ühtlasi tähistatakse 75 aasta möödumist Tubina balleti esietendusest Estonia teatris.

Kohtumiseni teatris!

Tähista sõbrapäeva

Estonia restoranis!

14. veebruaril kutsume kõiki teatri- ja toidusõpru Estonia restorani, kus on menüüs spetsiaalselt sõbrapäevaks loodud neljakäiguline õhtusöök.

Lisaks maitseelamustele ja romantilisele atmosfäärile on kavas nii elav muusika kui ka põnev üllatus Eesti Rahvusballetilt.

Sõbrapäeva erimenüü:

Varakevadine spargel 75 kraadi muna ja Kolotsi talu trühvlijuustuga

Peipsi ahjusibula konsomee ja kohafilee

Hautatud kitseliha Marsala kastme ja

lehtkapsakrõpsuga

Soe šokolaadikook vaarika-apelsinikastme ja šokolaadi-gelatoga

Iga käigu juurde pakutakse sobivaid jooke.

Komplekti hind 65 EUR

LISAINFO

Rahvusooper toob võimsa Berliozi Reekviemi!

7. märtsil annavad Rahvusooper Estonia orkester ja koor Estonia kontserdisaalis rahvusooperi peadirigendi Vello Pähna juhatusel suurejoonelise kontserdi „Sümfooniakontsert: Hector Berliozi Reekviem“. Soleerib tenor Mehis Tiits.

Berliozi Reekviemit on iseloomustatud kui erakordset ja suursugust, ent samas ka imeilusat ning südantlõhestavat teost. Algselt pea 400-liikmelisele koosseisule loodud suurvormi esitatakse tänapäeval küll väiksema esitajate arvuga, ent rahvusooperi sümfooniakontserdil kõlab teos siiski võimsalt – lisaks  Estonia orkestrile ja koorile astuvad üles ka Eesti Rahvusmeeskoor ning Kammerkoor Voces Musicales.

LISAINFO

Kontserdisari „Kammerkontserdid kammersaalis“ tuleb taas!

18. veebruaril on publikul taas võimalik nautida kaunist kammermuusikat üheskoos hubase kohvikuga. Kontserdisarja „Kammerkontserdid kammersaalis“ teine kontsert on pühendatud Eesti muusikale ning kannab alapealkirja „Eesti muusika Estonias“.

Teatri koostöö Eesti heliloojatega on kestnud Estonia algusaastatest alates ning lavale on jõudnud märkimisväärne arv uudisteoseid. Siin jõudis 1928. aastal lavale esimene Eesti ooper – Evald Aava „Vikerlased“, esimene Eesti ballett – Eduard Tubina „Kratt“ 1944. aastal. Estonia teater on olnud kestvaks inspiratsiooniks mitmetele heliloojatele. Seetõttu on kontserdikavva valitud Estoniaga tihedalt koostööd teinud Eesti heliloojate kammermuusika.

Kavas Eduard Tubin, Raimo Kangro, Erkki-Sven Tüür, Tõnu Kõrvits, René Eespere, Eino Tamberg, Olav Ehala.

Esinevad Heigo Rosin (löökpillid), Auli Lonks (klaver), Janne Ševtšenko (sopran), Marius Järvi (tšello), Vahur Vurm (klarnet), Tarmo Eespere (klaver)

Rahvusooper Estonia kammersaal on kujundatud hubaseks kohvikuks, istumine laudades. Võimalus on suupisteid ja jooke ette tellida. Kohvik avatud tund enne kontserti.

LISAINFO

Pakkumised

Eesti ajalugu. Ehmatusest sündinud rahvas“

20. veebruaril kutsume vaatama Eesti Vabariik 100 teatrisarja „Sajandi lugu“ raames etendunud Manfred MIMi ooperit „Eesti ajalugu. Ehmatusest sündinud rahvas“. Osades René Soom (Lennart Meri), Priit Volmer (Manfred MIM), Juuli Lill (Pythea), Mati Turi (Anto Raukas/Gustav Ernesaks) jt.

Etendusele kehtib uudiskirja lugejate erihind 12 EUR. Pileteid müüakse Rahvusooper Estonia kassas märgusõnaga „uudiskiri“.

LISAINFO

„Uinuv kaunitar“

27. veebruaril on uudiskirja lugejatel võimalus vaatama tulla Pjotr Tšaikovski muinasjutulist balletti „Uinuv kaunitar“. Osades Ketlin Oja (Printsess Aurora), Oliver Jahelka (Prints Désiré) jt.

Etendusele kehtib uudiskirja lugejate erihind 12 EUR. Pileteid müüakse Rahvusooper Estonia kassas märgusõnaga „uudiskiri“.

LISAINFO

Mängukava

Veebruar 2019

R, 1. veebruar

12:00

Aken orkestrimaailma

R, 1. veebruar

19:00

Savoy ball

L, 2. veebruar

19:00

Tosca Heli Veskus 50!

P, 3. veebruar

17:00

Giselle

K, 6. veebruar

12:00

Lumivalgeke ja 7 pöialpoissi

N, 7. veebruar

19:00

Operetikuningas Imre Kálmán
R, 8. veebruar 19:00 Tsaari mõrsja

L, 9. veebruar

19:00

Modigliani – neetud kunstnik

P, 10. veebruar

12:00

Buratino

P, 10. veebruar

19:00

Tosca

T, 12. veebruar

19:00

Pilvede värvid Ugala teatris
K, 13. veebruar 19:00 Tütarlaps kuldsest läänest

N, 14. veebruar

19:00

Giselle

R, 15. veebruar

19:00

Savoy ball Sirje Puura 70!

L, 16. veebruar

19:00

Pilvede värvid Pärnu kontserdimajas
L, 16. veebruar

19:00

Tramm nimega Iha

P, 17. veebruar 17:00 Lumivalgeke ja 7 pöialpoissi
E, 18. veebruar

19:00

Kammerkontserdid kammersaalis
K, 20. veebruar

19:00

Eesti ajalugu. Ehmatusest sündinud rahvas

N, 21. veebruar

19:00

Kratt

R, 22. veebruar

19:00

Pilvede värvid

L, 23. veebruar

19:00

Buratino

K, 27. veebruar

19:00

Uinuv kaunitar
N, 28. veebruar 19:00 Tsaari mõrsja

Vaata lisaks

JAGA UUDISKIRJA
MÄNGUKAVA PILETID

E-POST info@opera.ee   PILETITE TELLIMINE E-P 10-17   TEL 683 1210   PILETIINFO

 

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.