Uudiskiri

 

Estonias esietendub Marina Kesleri

ballett „Anna Karenina“

27. märtsil toob Eesti Rahvusballett publiku ette koreograaf-lavastaja Marina Kesleri uue balleti „Anna Karenina“, mis jutustab loo kiusatusest, kirest, moraalsest konfliktist, unistuste poole püüdlemisest ning nende purunemisest.

„Tolstoi „Anna Karenina“ juures paelub mind enim küsimus vabadusest – vabadus armastada, vabadus mitte armastada … Kuidas vabadust käsitleda? Kas vabadusega kaasneb ka vastutus? Kuivõrd on inimene oma valikutes vaba? Jah, ma küsin neid küsimusi, kuid ei ole kindel, kas saan vastata. Tajun, et see teema on aktuaalne nii Tolstoi romaanis kui ka tänapäeva ühiskonnas,“ arutleb Kesler.

Marina Kesleri ballett „Anna Karenina“ on loodud Dmitri Šostakovitši muusikale. Kunstnik on Reili Evart, valguskunstnik Rasmus Rembel ning dirigendid Jüri Alperten ja Kaspar Mänd.

Kevadhooajal etendub ballett 27. ja 29. märtsil, 9. ja 18. aprillil ning 23. ja 29. mail.

LISAINFO

Südant soojendavad meloodiad naistepäevakontserdil

8. märtsil leiab Estonia kammersaalis aset armsaks traditsiooniks saanud Rahvusooperi naistepäevakontsert. Kaunil varakevadisel päeval soojendavad südant klassikalised meloodiad Rahvusooper Estonia meespere esituses.

Kammersaal on kujundatud hubaseks kohvikuks ning on avatud tund aega enne kontserti. Suupisteid ja jooke on võimalik ka ette tellida.

LISAINFO

Juubelikontsert – Georg Ots 100!

19. märtsil 2020 Pärnu kontserdimajas

20. märtsil 2020 Rahvusooperis Estonia

Märtsikuus tähistab Estonia kahe kauni kontserdiga Georg Otsa 100. sünniaastapäeva. Suurejoonelisel galaõhtul on kavas paremik Otsa ooperi- ja operetirepertuaarist. Muuhulgas kõlavad teosed nii Mozarti, Tšaikovski, Bizet’, Verdi kui ka Straussi sulest.

Kontserdi lavastaja on Arne Mikk ning kunstnik Reili Evart. Esinevad Rahvusooper Estonia solistid, koor ja orkester ning Ilja Siltšukov Minskist. Dirigeerib Estonia loominguline juht ja peadirigent Arvo Volmer.

LISAINFO

Peterburi Kammerooperi külalisetendused Estonias

11. aprillil on muusikasõpradel on haruldane võimalus näha laval Dargomõžski varasemast loomingust pärit romantilist ooperit „Esmeralda“. Juri Aleksandrovi lavastuses on see teos pärast pikki aastaid unustuses olemist leidnud taas tee maailma lavadele. Praegu pole seda ooperit mitte ühegi teise teatri repertuaaris.

12. aprillil etendub rahvusooperi laval Donizetti ooper „Armujook“, mida peetakse helilooja üheks tippteoseks. Imekaunite meloodiatega dünaamiline ooper on kuulajaid lummanud juba üle 170 aasta, ent Juri Aleksandrovi lavastuses hakkab see meistriteos mänglema uutes värvides. Selline Aleksandrov ongi: igas ooperipartituuris leiab ta meisterlikult midagi uut, ootamatut, haaravat…

Pakkumised

12. märtsil on uudiskirja lugejatel võimalus vaadata Rimski-Korsakovi ooperit „Tsaari mõrsja“, mis kuulub maailma ooperiteatrite repertuaari kuldvaramusse. Ljubaša rollis astub külalissolistina üles Kai Rüütel.

Rimski-Korsakovi ooperi „Tsaari mõrsja“ on lavale seadnud Juri Aleksandrov (Peterburi Kammerooper). Osades Aare Saal (Grigori Gjaznoi), Kristel Pärtna (Marfa), Kai Rüütel (Ljubaša), Priit Volmer (Vassili Sobakin), Reigo Tamm (Ivan Lõkov) jt. Dirigent Kaspar Mänd.

22. märtsil kutsume osa saama Meckleri ja Lopez Ochoa balletist „Tramm nimega Iha“, mille peaosades astuvad üles Luana Georg (Blanche DuBois) ja Kealan McLaughlin (Stanley Kowalski).

2012. aastal Šoti riiklikus balletiteatris esietendunud Tennessee Williamsi näidendil põhinev ballett on valminud koreograaf Annabel Ochoa Lopezi ning filmi- ja teatrilavastaja Nancy Meckleri koostöös ning on tunnustust ja auhindu kogunud üle maailma. Eesti Rahvusballett on teine kompanii maailmas, kes pälvis õiguse antud balletti esitada.

Etendustele kehtib uudiskirja lugejate erihind 12 €. Pileteid müüakse Rahvusooper Estonia kassas märgusõnaga „uudiskiri“.

Mängukava

Märts 2020

P, 1. märts 17:00

Operetikuningas Imre Kálmán

K, 4. märts 18:00 Operetikuningas Imre Kálmán Paide Muusika- ja Teatrimajas!
K, 4. märts 19:00

Tramm nimega Iha

N, 5. märts 19:00

Figaro pulm

R, 6. märts 19:00 Luikede järv
L, 7. märts 19:00

Tsaari mõrsja

P, 8. märts 12:00

Buratino

P, 8. märts 17:00

Rahvusooperi naistepäevakontsert

K, 11. märts 13:00 Operetikuningas Imre Kálmán Pärnu kontserdimajas!
K, 11. märts 18:00 Operetikuningas Imre Kálmán Pärnu kontserdimajas!
N, 12. märts 19:00 Tsaari mõrsja
R, 13. märts 19:00

Modigliani – neetud kunstnik

L, 14. märts 19:00

Krahv Luxemburg

P, 15. märts 17:00

Tosca

N, 19. märts 18:00

Juubelikontsert – Georg Ots 100! Pärnu kontserdimajas!

R, 20. märts 19:00 Juubelikontsert – Georg Ots 100!
L, 21. märts 19:00 Tosca
P, 22. märts 13:00

Pipi Pikksukk Rakvere teatris!

P, 22. märts 17:00

Tramm nimega Iha

P, 22. märts 18:00

Pipi Pikksukk Rakvere teatris!

N, 26. märts 12:00

Buratino

R, 27. märts 19:00

Anna Karenina Esietendus!

L, 28. märts 19:00

Tsaari mõrsja Harjumaa teatripäev!

P, 29. märts 17:00

Anna Karenina

Vaata lisaks

JAGA UUDISKIRJA
MÄNGUKAVA PILETID

E-POST info@opera.ee   PILETITE TELLIMINE E-P 10-17   TEL 683 1210   PILETIINFO

 

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.