Uudiskiri

 

Estonia teatri piletid alates tänasest -30%

Täna algas Rahvusooper Estonia 114. hooaja piletite soodusmüügikampaania „Sügissoodustus“. Kuni 15. septembrini müüakse 30% soodsamaid pileteid Estonia teatrisaalis toimuvatele rahvusooperi etendustele, mis on mängukavas septembrist 2019 kuni juunini 2020.

Soodne hind kehtib kõigile, kaasa arvatud uuslavastustele. Uuslavastused meie 114. hooajal on Gounod’ ooper „Romeo ja Julia“ nüüdisaegses tõlgenduses, imeline muinasjutuballett „Alice Imedemaal“, operetisõprade lemmik „Krahv Luxemburgile“, Marina Kesleri ballett „Anna Karenina“ ning Verdi ooperipärl  „Jeanne d’Arc“. Teatrikülastajate tungival soovil on taas kavas muusikali „Viiuldaja katusel“ etendused. Meie kavast pole kadunud ka klassikud nagu „Luikede järv“ ja „La traviata“. Põnevaid etendusi leidub kavast veelgi ja nendega saab tutvuda aadressil www.opera.ee. Häid kohti ei jagu kauaks!

Sooduspiletid on müügil Estonia kassas ja Piletimaailma müügikohtades ning internetis www.piletimaailm.com. Internetist ostes tuleb valida soodustuseks „Sügissoodustus“ ja sisestada kood: Estonia.

30% soodustus ei kehti varem broneeritud piletitele ja erinevaid soodustusi ei liideta. Kampaania, mängukava ja piletite kohta saab lisainfot telefonil 683 1210 või aadressil opera.ee

Teatripiletite soodusmüügi perioodil kehtib soodustus ka teatri kohvikutes.

  • Kõik, kes teevad sel perioodil teatri kodulehelt vaheajatellimuse (www.opera.ee/vaheajatellimus/), saavad vastavalt tellimuses märgitud inimeste arvule tassi kohvi TASUTA!
  • Vaheajatellimusi saab teha 114. hooaja vältel teatrisaalis toimuvatele etendustele.
  • Lisaks on veebist tellides enamus tooted 20% soodsamalt. Lisainfo aadressilt catering@opera.ee

Kohtume Estonias!

LISAINFO

Uus hooaeg algab laadameluga

8. septembril kell 12.00—15.00 toimub Estonia teatri õuealal traditsiooniline teatrilaat. Lisaks suurejoonelisele galakontserdile leidub põnevaid etteasteid ja teatraalseid tegevusi nii ooperi- kui ka balletitelgis.

114. hooaega tutvustavad värsked estoonlased, rahvusooperi loominguline juht Arvo Volmer ning rahvusballeti kunstiline juht Linnar Looris. Huvilised saavad näha, kuidas viiakse läbi balletitrenni või kohtuda peagi esietenduva ooperi „Romeo ja Julia“ lavastajaga. Loomulikult ei puudu lasteala, ooperiviktoriin ega ka palju elevust tekitav õnneloos!

Soodushinnaga müüakse teatripileteid, meeneid, kostüüme ja rekvisiite. Avatud on kohvikud ja Estonia restoran. Erinevate pakkumistega on kohal meie toetajad.

Tule ja naudi head muusikateatrit! Üritus on tasuta!

LISAINFO

Erilised hetked balletis „Tramm nimega Iha“ 

4. ja 15. septembril leiab rahvusooperis aset midagi väga erilist. Vaid kahel õhtul astub Šotimaal resideeruv eesti koreograaf ja balletitantsija Eve Mutso üles balleti Tramm nimega Iha peaosas.

2012. aastal Šoti Balletis esietendunud Tramm nimega Iha on loodud just Eve Mutsole. Eesti Rahvusballett on teine kompanii maailmas, kes pälvis õiguse antud balletti esitada. Rõõmustame, et kodumaisel teatripublikul avaneb nüüd võimalus saada osa erakordsest sündmusest ning näha arvukate auhindadega pärjatud produktsiooni üheskoos algselt teose valmimist inspireerinud tantsija Eve Mutsoga peaosas.

LISAINFO

Fotograaf: Andy Ross / Scottish Ballet

„Romeo ja Julia“ – armastuslugu ühiskonna konfliktide taustal

Sügishooaja esimese uuslavastusena toovad austraalia juurtega lavastaja Stephen Barlow ja kreeka päritolu kunstnik Yannis Thavoris Estonia lavale Gounod’ ooperi „Romeo ja Julia“.

Lavastaja Stephen Barlow sõnab: „Romeo ja Julia esindavad armastuse tervendavat ja kompromisse otsivat jõudu, samas kui ühiskond näeb maailma binaarsena, vastanduvana – olla saab kas vastu või poolt ja kompromiss on nõrkuse tunnuseks. Ometi ei taha me lavastada kaasaegset poliitdokumentaali. Shakespeare’i kaks majakonda on väljamõeldud, meie omad samuti. Shakespeare ei täpsustanud, miks need kaks suguvõsa nii pikalt ja valusalt tülis on. Teame ainult, et nad seda on ning et see on mõttetu ja enesehävituslik. Tuleb jääda avatuks ning olla võrdselt kriitiline ja empaatiline mõlema väljamõeldud poole vastu. Üritasime teadlikult vältida liigset konkreetsust ja päevakajalisust, aga samas kasutada meie praeguste konfliktide energiat, et armastuslugu esile tuleks.“

Gounod’ ooper „Romeo ja Julia“ esietendub rahvusooperis Estonia 20. septembril 2019. Osades Perrine Madoeuf või Kristel Pärtna (Julia), Valentin Dytiuk või Nico Darmanin (Romeo), Mehis Tiits, Mart Madiste või Heldur Harry Põlda (Tybalt), Tamar Nugis või René Soom (Mercutio) jt. Dirigent Arvo Volmer.

LISAINFO

Pakkumised – Puccini „Boheem“ ja Tšaikovski „Luikede järv“

Kolmapäeval, 14. septembril on uudiskirja lugejatel võimalus vaadata Puccini ooperit „Boheem“, milles astuvad külalissolistid Silja Aalto (Mimi) ja Valentin Dytiuk (Rodolfo). Nii Aalto kui Dytiuk on viimaste aastate jooksul osalenud edukalt rahvusvahelistel lauluvõistlustel ning teinud ülesastumisi mainekates ooperiteatrites üle maailma.

Kolmapäeval, 25. septembril kutsume vaatama Tšaikovski balletti „Luikede järv“, mille peaosas, Odette/Ottilie kaksikrollis särab Ketlin Oja.

Mõlemale etendusele kehtib uudiskirja lugejate erihind 12 €. Pileteid müüakse Rahvusooper Estonia kassas märgusõnaga „uudiskiri“.

Mängukava

September 2019

K, 4. september

19:00

Tramm nimega Iha Külalisena Eve Mutso!
L, 7. september

18:00

Operetikuningas Imre Kálmán

P, 8. september 12:00 Estonia teatrilaat
L, 14. september

19:00

Boheem
P, 15. september

19:00

Tramm nimega Iha Külalisena Eve Mutso!
N, 19. september

19:00

Savoy ball
R, 20. september 19:00 Romeo ja Julia Esietendus!
L, 21. september

19:00

Luikede järv
P, 22. september

17:00

Romeo ja julia
K, 25. september

12:00

Buratino
K, 25. september 19:00 Luikede järv
N, 26. september 19:00 Boheem
R, 27. september

19:00

Tramm nimega Iha
L, 28. september

19:00

Romeo ja Julia
P, 29. september

17:00

Operetikuningas Imre Kálmán

Vaata lisaks

 

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.