Uudiskiri

 

Tähistame üheskoos Eesti riigi järjepidevust!

Estonia mängukavas on eriline koht Eesti autoritel ja algupärandil, mistõttu kutsume kõiki teatrisõpru rahvusooperisse, et üheskoos tähistada Eesti Vabariigi lõppevat juubeliaastat.

Oktoobrikuus etendub taas Rasmus Puuri menukas ooper Pilvede värvid (11.10 ja 24.10), mis jõuab peagi ka Tartu, Pärnu, Viljandi, Paide ja Haapsalu publikuni. Lisaks on veel viimaseid kordi Estonia laval lavastusprojekti Sajandi lugu raames valminud ooper Eesti ajalugu. Ehmatusest sündinud rahvas (5.10). Kõigile balletihuvilistele soovitame aga legendaarset eesti balletti Kratt (6.10), mille tuttavad viisid panevad ümisema iga teatrikülastaja.

Tule ja naudi head Eesti muusikateatrit!

Estonias alustab uus kontserdisari

Sel sügisel saab Estonias alguse uus kammermuusikale pühendatud kontserdisari Kammerkontserdid kammersaalis, mis leiab aset hubaseks kohvikuks kujundatud kammersaalis.

Publikul on võimalik suupisteid ja jooke ette tellida või külastada kohvikut, mis on avatud juba tund enne kontserti.

Esimesel kontserdil, mis kannab alapealkirja „Kammermuusikat Viinist“ (9.10), astuvad üles Heli Veskus (sopran), Maria Goršenina (viiul), Madis Järvi (vioola), Ingely Laiv (oboe), Mart Laas (tšello) ja Jaanika Rand-Sirp (klaver). Kõlab Joseph Haydni, Wolfgang Amadeus Mozarti, Franz Schuberti, Gustav Mahleri, Alban Bergi, Fritz Kreisleri ning Arnold Schönbergi looming.

Lisaks oktoobrikuu kontserdile kuulub sarja veel kolm eriilmelist kohvikuõhtut:

Jõuluklassika 7. detsembril

Eesti muusika Estonias 18. veebruaril

Rahvusooperi naistepäevakontsert – kevad südames 8. märtsil

LISAINFO

Oktoobrikuu külalissolistid

Tuleval kuul esinevad Rahvusooperis Estonia mitmed säravad külalissolistid.

3. ja 9. oktoobril etenduvas Mozarti ooperis Figaro pulm astub esmakordselt Krahvinna rollis üles rahvusvahelise lauluvõistluse „Vivat Art“ (2012) laureaat ning Klaudia Taevi nimelise konkursi finalist (2015), sopran Elena Bražnik. Oma debüüdi teeb ka sopran Kristina Vähi, kes kehastab 10. oktoobril esimest korda Malvinat Ehala muusikalis Buratino.

13. oktoobril särab Zelleri opereti „Linnukaupleja“ peaosas Angelika Mikk, kes teeb oma debüüdi antud lavastuses

27. septembril.

14. oktoobril jõuab Verdi ooperis La traviata Alfredo rollis publiku ette tenor Igor Morozov, kes lisaks muusikateatrile on tuntud ka laialdase kammer- ja vokaalsümfoonilise repertuaari esitajana. 27. oktoobril ja 1. novembril etendab Gounod’ ooperis Faust nimiosa tenor David Astorga, kes on varasemalt teinud koostööd Zubin Mehta, Placido Domingo, Sebastiano Rolli jt tuntud dirigentidega. Astorga kõrval laulab Margarete rollis rahvusvaheliselt tunnustatud sopran Perrine Madoeuf.

„Kastanid tulest ehk Rahvusooperi poistekoori lood“ tuleb taas! Vaid neli etendust Estonia kammersaalis!

Eelmise aasta detsembris esietendunud muusikalavastus etendub veel viimaseid kordi Estonia kammersaalis. Lavastaja Uku Uusbergi sõnul näitab lavastus inimestele seda, mis võib juhtuda mõnede kooripoistega proovi ja kontserdi vahel. „See võib juhtuda kõigiga, kes aja kulutamise eesmärgil hakkavad telefone näppima. Estonia on innovaatiline teater!“

Helilooja on Andres Lemba, libretist Jaanus Vaiksoo, dirigent Hirvo Surva.

Kaasa teevad Alvar Tiisler, Indrek Ojari (Tallinna Linnateater), Uku Uusberg, Valter Soosalu jt, Rahvusooper Estonia poistekoor, Tallinna muusikakeskkooli orkester ja Tsirkusestuudio Folie artistid.

LISAINFO

Varssavi Kammerooperi külalisetendus „Tango“

22. oktoobril etendub rahvusooperis Varssavi Kammerooperi esituses Michał Dobrzyński ooper Tango, mis põhineb Sławomir Mrożeki samanimelisel näidendil. Tegemist on Poola näitekirjanduse ühe kirkama pärliga, milles kohtuvad lihtsate olukordade koomilisus ja absurdsus. Helilooja sõnutsi räägib „Tango“ maailmast, kus elame, selle ajaloost ja inimloomusest. Lisaks on teosel suurepärane dramaturgiline idee ning hämmastav päevakajalisus.

Eestis on vaatajatele pakkunud kahte tõlgendust Mrożeki „Tangost“ Mati Unt: esimesel korral jõudis see tema käe all lavale 1989. aastal Eesti Noorsooteatris, kus seda mängiti rekordiliselt 100 etendust ning teisel korral 2002. aastal Eesti Draamateatris, mille tarbeks lõi lavastaja osaliselt värsistatud teksti.

Poola Vabariik tähistab 11. novembril oma 100. sünnipäeva ning käesolev lavastus jõuab Estonia lavale kahe riigi ühiste juubelipidustuste raames.

LISAINFO

Pakkumised

„Pilvede värvid“

24. oktoobril on uudiskirja lugejatel võimalus vaatama tulla Rasmus Puuri ooperit „Pilvede värvid“, mille peaosades astuvad üles Jassi Zahharov, Helen Lokuta, Kristel Pärtna, Mati Turi ning Aule Urb. Dirigeerib Kaspar Mänd.

LISAINFO

Etendustele kehtib uudiskirja lugejatele erihind 12 eurot. Pileteid müüakse Rahvusooper Estonia kassas märgusõnaga „uudiskiri“.

„Linnukaupleja“

13. oktoobril kutsume vaatama koomilist operetti, Zelleri „Linnukauplejat“. Peaosades astuvad üles Reigo Tamm, Angelika Mikk, René Soom ja Helen Lokuta. Dirigeerib Kaspar Mänd.

LISAINFO

Etendustele kehtib uudiskirja lugejatele erihind 12 eurot. Pileteid müüakse Rahvusooper Estonia kassas märgusõnaga „uudiskiri“.

Mängukava

Oktoober 2018

K, 3. oktoober 19:00

Figaro pulm

N, 4. oktoober 19:00 Luikede järv
R, 5. oktoober 19:00 Eesti ajalugu. Ehmatusest sündinud rahvas
L, 6. oktoober 12:00 Pipi Pikksukk
L, 6. oktoober 19:00 Kratt
P, 7. oktoober 17:00 Savoy ball
T, 9. oktoober 19:00 Kammermuusikat Viinist kammersaalis
K, 10. oktoober 12:00 Buratino Välja müüdud!
K, 10. oktoober 19:00 Tramm nimega Iha
N, 11. oktoober 19:00 Pilvede värvid
R, 12. oktoober 19:00 Katariina I
L, 13. oktoober 19:00 Linnukaupleja
P, 14. oktoober 17:00 La traviata
K, 17. oktooner 13:00 Karlsson katuselt Jõhvi kontserdimajas
K, 17. oktoober 18:00 Karlsson katuselt Jõhvi kontserdimajas
K, 17. oktoober 19:00 Tramm nimega Iha
N, 18. oktoober 19:00 Savoy ball
R, 19. oktoober 19:00 Figaro pulm
L, 20. oktoober 19:00 Luikede järv
P, 12. oktoober 12:00 Pipi Pikksukk
E, 22. oktoober 19:00 Tango Varssavi Kammerooperi külalisetendus
K, 24. oktoober 19:00 Pilvede värvid
N, 25. oktoober 19:00 Tütarlaps kuldsest läänest
R, 26. oktoober 19:00 Giselle
L, 27. oktoober 19:00 Faust
P, 28. oktoober 12:00 Buratino
P, 28. oktoober 19:00 Tramm nimega Iha
K, 31. oktoober 13:00 Karlsson katuselt Paide Muusika- ja Teatrimajas
K, 31. oktoober 18:00 Karlsson katuselt Paide Muusika- ja Teatrimajas

Vaata lisaks

JAGA UUDISKIRJA
MÄNGUKAVA PILETID

E-POST info@opera.ee   PILETITE TELLIMINE E-P 10-17   TEL 683 1210   PILETIINFO

 

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.