Uudiskiri

Estonia uus hooaeg algab laadameluga

Sündmusterohkel teatrifestivalil, mis toimub 2.–3. septembrini, tutvustatakse hooaja uudisteoseid ning teatraalseid tegevusi jagub kogu perele. Laupäeva õhtul ootame kõiki ooperi- ja balletigalale, kus välilaval esinevad rahvusooperi ja rahvusballeti solistid, koor ning orkester. Pühapäeval toimub teatrimaja ümber traditsiooniline teatrilaat, kus kontsertetendusel tutvustatakse hooaja uuslavastusi, müüakse pileteid, meeneid, trükiseid, plaate, teatrikostüüme ja rekvisiite. Avatud on lasteala ja kohvikud. Erinevate pakkumistega on kohal meie toetajad ja sponsorid. Tule ja naudi head muusikateatrit! Üritus on tasuta!

LISAINFO

„Viiuldaja katusel“ taas laval kuni 31. augustini

Lavastaja Georg Malvius: „„Viiuldaja katusel“ jutustab kõigest. Selles on nalja, sügavust ja tõelist soojust. See on kaasaegne lavastus, mille vundamendiks on võrratud näitlejad ja lauljad. Olen kindel, et muusikal läheb vaatajale hinge.“ Peaosades Mait Malmsten, Helgi Sallo ja Evelin Võigemast või Liina Vahtrik. Dirigeerivad Jüri Alperten, Lauri Sirp või Kaspar Mänd.

LISAINFO

Ooperimuusika paremikku saab nautida nii Tallinnas kui Tartus

Viiendat aastat toimuv Vana Tallinn Gala toob taas publikuni maailmatasemel artistid, pakkudes esmaklassilist muusikanaudingut kõigile ooperisõpradele. Koos Rahvusooper Estonia solistide Heli Veskuse, Helen Lokuta ja Jassi Zahharoviga astuvad lavale Francesca Sorteni Itaaliast, Luc Robert Kanadast ja Oleg Budaratski Venemaalt. Solistidega on laval rahvusooperi koor ja orkester. Dirigeerib Vello Pähn.

LISAINFO

Lastele ja noortele mõeldud haridusprojektid alustavad juba septembris!

11. septembril alustab uhiuus haridusprojekt „Kuidas mõista balletti“, mida sel korral saab ühendada etendusega „Giselle“ (ühine pilet 20 €). Projekti viib läbi Eesti Rahvusballeti tantsija ning tantsusemiootik Triinu Leppik-Upkin, kaasa teevad Tallinna Balletikooli õpilased. 18. septembril etendub taas eelmisel hooajal ülipopulaarseks osutunud „Punamütsike ja seitse pöialpoissi“, mis on fantaasiarikas haridusprojekt lasteaedadele ja I kooliastmele. Samas on taas publiku ees ka „Balletilugu“, mis pakub kõige väiksematele balletisõpradele tantsurõõmu, algtõdesid balletist ning selle pikast ajaloost. Teise uue haridusprojektina on alates septembrist kavas „Orkestrimäng“, mis viib kuulajad tutvuma orkestri salapärase maailmaga. Projekt toimub Estonia talveaias ning seda viivad läbi kaheksa rahvusooperi orkestranti.

LISAINFO

Rasmus Puuri ooperi „Pilvede värvid“ toob lavale Roman Baskin

22. septembril jõuab esmakordselt vaatajate ette Rasmus Puuri ooper „Pilvede värvid“, mis põhineb Jaan Kruusvalli samanimelisel näidendil. See on põnev ja emotsionaalne ühe pere lugu, mis pakub meenutamist vanematele ja mõtlemisainet noorematele ning peegeldab paljude Eesti perede lugusid aastatel 1985–1991. Ooperi toob lavale Roman Baskin. Dirigeerib Lauri Sirp.

LISAINFO

„Giselle“ avab pidulikult Estonia 112. hooaja

8. septembril avatakse pidulikult Estonia 112. hooaeg. Avaetenduseks on publiku tõeline maiuspala – Adolphe Adami „Giselle“. Üks maailma vanematest tervikuna säilinud ballettidest on Estonia laval Mary Skeapingi paljukiidetud versioonis. Vaid neli etendust septembris!

LISAINFO

Pakkumised

„Lendav hollandlane“

14. septembril on uudiskirja lugejatel võimalus vaatama tulla Wagneri ooperit „Lendav hollandlane“, mille peaosades astuvad üles Rauno Elp, Priit Volmer, Heli Veskus ning külalisena Jyrki Anttila Soomest. Dirigeerib Mihhail Gerts.

LISAINFO

„Bajadeer“

27. septembril kutsume vaatama Minkuse idamaist balletti „Bajadeer“. Balletiklassika kullavaramusse kuuluv „Bajadeer“ jutustab imelise loo igavesest armastusest, kättemaksust ja õiglusest. Dirigeerib Kaspar Mänd.

LISAINFO

Etendustele kehtib uudiskirja lugejatele erihind 12 eurot. Pileteid müüakse Rahvusooper Estonia kassas märgusõna “uudiskiri” ütlemisel.

Mängukava

August 2017

K, 16. august 18:00 Viiuldaja katusel
N, 17. august 18:00 Viiuldaja katusel
R, 18. august 19:00 Viiuldaja katusel
L, 19. august 12:00 Viiuldaja katusel
L, 19. august 19:00 Viiuldaja katusel
K, 23. august 19:00 Viiuldaja katusel
N, 24. august 19:00 Viiuldaja katusel
R, 25. august 19:00

Vana Tallinn Gala  Vanemuise kontserdimajas

L, 26. august 19:00 Vana Tallinn Gala
P, 27. august 12:00 Viiuldaja katusel
P, 27. august 19:00 Viiuldaja katusel
T, 29. august 19:00 Viiuldaja katusel
K, 30. august 19:00 Viiuldaja katusel
N, 31. august 19:00 Viiuldaja katusel

Vaata lisaks

JAGA UUDISKIRJA
MÄNGUKAVA PILETID

E-POST estonia@opera.ee   PILETITE TELLIMINE E-P 10-18   TEL 683 1210   PILETIINFO

 

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, kui soovid teatri tegemistega
kursis olla. Värske info ning heade pakkumistega
uudiskiri saadetakse reeglina välja kord kuus.