Talveaias

INFO JA PILETITE TELLIMINE

Piletite tellimine iga päev kell 10-17 (v.a riiklikel pühadel)
Tel: 683 1210

Kassa
Piletikassa on avatud T-P kell 11-19 (välja arvatud riigipühadel), tel: 683 1215.
Piletid müügil ka Piletimaailma ja Piletilevi müügikohtades ja internetis www.piletimaailm.com ja www.piletilevi.ee

HARIDUSPROJEKTID

ORKESTRIMÄNG uus!

Uhiuus haridusprojekt „Orkestrimäng“ tutvustab peamiselt keel-, puhk- ja löökpillidest koosnevat orkestrit, mis on muusikateatri lahutamatu osa. Koos rahvusooperi orkestrantidega vaatame erinevaid pille, nende helikirja ning omapära. Räägime sellest, kes on dirigent, mis on partituur ja kuidas sünnib muusika. Oodatud on nii lasteaiagrupid kui I õppeastme koolijütsid, et koos maha pidada üks vahva muusikapidu!

Korraldaja: Rahvusooper Estonia
Kestus: 1 h
Pilet: 8 €
Kontserdid: 20.11, 11.12, 15.01, 5.02, 19.03, 16.04, 14.05 kell 10.00 ja 11.30
Piletid Piletimaailmast

KONTSERT KÕIGE PISEMATELE

Võttes eeskuju maailma suurtest ooperiteatritest, alustab ka Rahvusooper Estonia beebikontsertidega, kuhu on oodatud väikelapsed vanuses 0–3. Ooper-Kvarteti esituses kuuleb klassikalise muusika pärle, mis sobivad hästi nii beebidele esimese kontserdielamuse saamiseks kui ka lapsevanematele nautimiseks. Avatud on kohvik, käepärast on mähkimislauad ja käru saab jätta talveaeda.

Korraldaja: Rahvusooper Estonia
Kestus: 45 min
Pilet: 8/5 € (sooduspiletid väikelastele vanuses 0–3 eluaastat)
Kontserdid: 11.11, 9.12, 16.12, 20.01, 17.02, 17.03, 21.04, 12.05 kell 10.00 ja 11.30
Piletid Piletimaailmast

PUNAMÜTSIKE JA SEITSE PÖIALPOISSI

Mis saab siis, kui vanaema juurde külla minev Punamütsike kohtab oma teel Papagenot ja seitset pöialpoissi? Ning hundi asemel tuleb metsas vastu hoopis kuri nõid?

Haridusprojekt „Punamütsike ja seitse pöialpoissi“ on Estonia talveaias toimuv üheosaline õppeprojekt 4–10 aastastele lastele, kes saavad algusest lõpuni kaasa lüüa ühe lavastuse sünniloos. Projekti eesmärk on läbi lõbusa mängu harida ja kasvatada muusikateatrile uut publikut. Haridusprojektis kõlab tuntud muusika ooperitest ja ballettidest.
Lapsed seavad koos muusikute ja solistide ning jutustaja-lavastajaga lavale muusikamuinasjutu „Punamütsike ja seitse pöialpoissi“ ning esitavad selle teistele projektis osalejatele. Programmi viivad läbi kolm kostümeeritud programmijuhti ning Ooper-Kvartett.

Korraldaja: Rahvusooper Estonia
Kestus: 1 h
Kohtade arv: 100
Pilet: 8 €
Projektid 4.12, 8.01, 19.02, 12.03, 9.04, 7.05 kell 9.30 ja 11.00
Piletid Piletimaailmast

KA OOPER KÕLAB TUTTAVALT

Haridusprojekt “Ka ooper kõlab tuttavalt” on mõeldud põhikooli- ja gümnaasiumigruppidele ning selle eesmärgiks on tutvustada ooperit nii publiku kui ka lava poolelt. Projekt on üles ehitatud mängulises võistlusformaadis ning erinevate teemade juurde kuuluvad nii ilmestavad näited kui ka mõtlemapanevad küsimused. Videote, heliklippide ja piltide abil uuritakse koos päris ooperilauljatega, mis eristab ooperilaulu poplaulust, kuidas ooperiteatris käituda ning arutletakse miks peaks ooper tänapäeval noori kõnetama. Ja nagu igal võistlusel, on ka sellel võitja!

Korraldaja: Rahvusooper Estonia
Kestus: 1 h
Vanus: 10-18
Piletid ainult tellimisel (junior@opera.ee): 7 € / kui projekt seotakse ooperietenduse vaatamisega, maksab pilet kokku 20 € (soovitav vanus 10–18 eluaastat)
Projektid 11.12, 22.01, 5.03, 2.04 kell 11.00 ja 13.00

 

KONTSERDID

HISPAANIA ZARZUELADE PÄRLID

Kontserdil kõlavad hispaania laulud ja duetid ning armastatud meloodiad zarzueladest: „Granada“, „No puerde ser“ jt. Esinevad German Gholami (tenor, Hispaania), Janne Ševtšenko (sopran), Tarmo Eespere (klaver).

Korraldaja: MTÜ Musicante
Kestus: 1 h 10 min (vaheajata)
Pilet: 15/13 € (sooduspiletid õpilastele, üliõpilastele ja pensionäridele)
Kontsert: 15.11 kell 19.00
Piletid Piletimaailmast

LA DOLCE VITA / MAGUS ELU

Kontsert on pühendatud itaalia õitsvale Teise maailmasõja järgsele heaoluajastule ning selle meeleolumuusikale. Kõlavad laulud kümnendite populaarsemate artistide Claudio Villa, Marino Marini, Mina, Patty Pravo, Andriano Celentano jt repertuaarist ning Nino Rota muusika Federico Fellini filmidele.
Esinevad Erkki Otsman (laul), Joosep Sang (mandoliin, kitarr), Andranik Kechek (klaver), Tanel Liiberg (kontrabass), Külli Mariste (foto, video)

Korraldaja: Erkki Otsman
Kestus: 1 h 45 min (vaheajaga)
Pilet: 15/13 € (sooduspiletid õpilastele, üliõpilastele ja pensionäridele)
Kontserdid: 5.12 kell 19.00
Piletid Piletimaailmast

JÕULUKLASSIKA KÜÜNLAVALGEL

Helget meeleolu pühadeaega toovad Arete Teemets (sopran), Ann Õun (flööt), Tarmo Eespere (klaver). Kavas J. S.Bach, Mozart, Reger, Saint-Saëns, Schubert, Meyerbeer jt.

Korraldaja: MTÜ Musicante
Kestus: 1 h 10 min (vaheajata)
Pilet: 15/13 € (sooduspiletid õpilastele, üliõpilastele ja pensionäridele)
Kontsert: 12.12 kell 19.00
Piletid Piletimaailmast

ANTONIO VIVALDI “AASTAAJAD”

Mängib Ooper-Kvartett koosseisus Henno Soode (viiul), Eivin Toodo (viiul), Kerstin Tomson (vioola), Mati Leibak (tšello). Kaastegevad Ene Nael (klavessiin) ja Jüri Aarma (sonetid).

Korraldaja: Kerstin Tomson
Kestus: 1 h (vaheajata)
Pilet: 15/13 € (sooduspiletid koolieelikutele, õpilastele, üliõpilastele ja pensionäridele)
Kontsert: 20.12 ja 6.01 kell 18.00

Piletid Piletimaailmast

MODEST MUSSORGSKI „PILDID NÄITUSELT“

See heliteos on suurepärane näide sellest, kuidas helide abil on võimalik „pilte maalida“. Teose kirjutamise idee sai Mussorgski oma sõbra, maalikunstniku ja arhitekti Viktor Hartmanni akvarellide ja joonistustuste näitust külastades. Mussorgski ise kirjutas teose klaveripalade tsüklina, mille aga hiljem seadis orkestrile kuulus prantsuse helilooja Maurice Ravel.

Tsükkel algab nn jalutuskäigu teemaga, mis pisut muudetuna kordub teoses 5 korral. Sellega kujutaks helilooja nagu näitusesaalis jalutamist ühe pildi juurest teise juurde. Teoses on 10 osa, millest igaüks kujutab ühte pilti. Esitab Ooper-Kvartett koosseisus Henno Soode (viiul), Eivin Toodo (viiul), Kerstin Tomson (vioola), Mati Leibak (tšello), teksti loeb Aleksei Turovski.

Korraldaja: Kerstin Tomson
Kestus: 1 h 10 min (vaheajata)
Pilet: 15/13 € (sooduspiletid õpilastele, üliõpilastele ja pensionäridele)
Kontsert: 7.03 kell 19.00

Piletid Piletimaailmast

TALVEAIA KOHVIK

avatakse 1 tund enne kontserdi algust. Võimalik on suupisteid ja jooke eelnevalt lauale valmis tellida tööpäeviti (E-R) kell 10-16: catering@opera.ee, tel 683 1371.

NB! Kavas võib ette tulla muudatusi!

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, kui soovid teatri tegemistega
kursis olla. Värske info ning heade pakkumistega
uudiskiri saadetakse reeglina välja kord kuus.