• noortetöö

Noortetöö

Rahvusooper Estonia noortetöö eesmärgiks on tuua lapsed ja noored ooperi- ja balletiteatri juurde, et pakkuda neile võimalust osa saada muusikateatri mitmekülgsest maailmast ning tagada teadliku publiku ja tulevikutalentide järelkasv. Siit leheküljelt leiate info kõigi noori kaasavate tegemiste kohta.

Sügisest kevadeni toimuvad haridusprojektid, mille eesmärgiks on lastele ooperi- ja balletimaailma lähemalt tutvustada. Kõige väiksematele muusikasõpradele oleme loonud “Kontserdi kõige pisematele”, kuhu on eeskätt oodatud lapsed vanuses 0-3 koos vanematega. Haridusprojekt “Hunt ja seitse kitsetalle” on mõeldud mudilastele ning see tutvustab lavastuse sündi muusikateatris. Haridusprojekt “Päikesekuningast Kratini” on loodud veidi vanematele lastele ning selles saab selgemaks nii balleti kui selle kostüümide ajalugu. Meie värskeim haridusprojekt, “Ka ooper kõlab tuttavalt”, püüab koos põhikooli- ja gümnaasiumiõpilastega leida vastust küsimusele, miks peaks ooper üldse noori tänapäeval kõnetama.  “Aken ooperi- ja balletimaailma” on aga teatriseiklus ooperi- ja balletisolistide, koori ja orkestriga, mis selgitab kõigile noortele muusikateatrihuvilistele ooperi ja balleti omapära läbi põnevate näidete ning uskumatute eksperimentide.

Linnalaagreid on sel suvel kolm, kuid kahjuks on kõik kohad juba praeguseks hetkeks täis: http://www.opera.ee/suvised-laste-linnalaagrid-rahvusooperis-estonia/

Kõigilt haridusprojektides osalenutelt ootame nähtu kohta tagasisidet nii piltide kui kirjade näol. Suve alguses toimub Rahvusooperis Estonia tänuüritus, kuhu on kutsutud parimate tööde autorid ja nende juhendajad ning lisaks pannakse hooaja lõpuni publikuruumidesse üles valitud töödest koosnev näitus.

Kõikide teatrihuviliste noorte arvamust teatrisaalis nähtud lavastuste kohta ootame aga uude noorte teatriblogisse. Noorte teatriblogi eesmärgiks on pakkuda noortele inimestele keskkonda oma arvamuse avaldamiseks, analüüsioskuse arendamiseks ning diskussiooni tekitamiseks ooperi- ja balletiteatri teemadel. Arvustama on oodatud kõik kuni 26-aastased noored ning kirjutada võib kõigil teemadel, mis Rahvusooper Estonia lavastuste ja üldse ooperi- ja balletiteatris käimisega seostuvad. Kõik kirjutajad saavad Rahva Raamatu poolt tänatud ainult neile mõeldud soodustusega ning lisaks saavad parimad kirjutajad tunnustatud Rahvusooper Estonia ja Kalevi poolt.

Rahvusooper Estonia kutsub kõiki tutvuma ka teatrimaagia telgitagustega. Meie ekskursioonid on kohandatud erinevas vanuses lastele ja noortele ning pakuvad suurepärast võimalust õppida teatrimaja lähemalt tundma.

Rahvusooper Estonia vabatahtlike programmiga WANTED! liitunud noortel on suurepärane võimalus õppida teatritegemist lähemalt tundma sellele ise kaasa aidates. Programmis osalemine hõlmab nii üritustel kui ka jooksvalt Estonia tegemistes abiks olemist kuid lisaks sellele kohtuvad vabatahtlikud ka korra kuus, et rääkida eesolevatest plaanidest, kohtuda majas töötavate mitmekülgselt andekate inimestega ning muidugi vaadata oopereid ja ballette. Liitumiseks palume soovi avaldada aadressil: junior@opera.ee

Kõigi noortetöö projektide kohta saate lisainfot küsida aadressil junior@opera.ee või telefonil: 683 1323.

Pealinnast kaugemalt tulijad saavad nii haridusprojektide kui etenduste külastamiseks taotleda sõidutoetust programmist “Teater maale”. Taotlus tuleb esitada hiljemalt kaks kuud enne teatrikülastust.

Möödunud suuremad projektid:

15.01.2015 Esseekonkursi võitjate väljakuulutamine

19.11.2014 Esseekonkurss “Minu tantsuelamus”

Verdissimo Juniori esseekonkurss

Maja kogu perele!

Suvised teatripäevad Estonias

Teatrilaager “Bremeni linna moosekandid”

August Hundi muusikavideo “Silmad vees” 

Teatrihäppening: “Armastus salakaubaks”

 

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.