Meeldejääv „La Traviata“

Maria Keridon, 8. klass 21.04.2014 0

Estonia teatris etenduv Giuseppe Verdi ooper „La Traviata“ on suurepäraselt ette kantud armastuslugu. Loodi hea meeleolu loo nautimiseks. Sellele aitasid kaasa nii kostüümid, lavakujundus kui ka muusika.

Avamängus peegeldusid hästi kõik ooperi teemad ning see oli väga hea sissejuhatus. Kõik kõlanud lood olid kauni viisiga ja meeldejäävad.  Muusika oli tasakaalus laval toimuvaga, ega jätnud lauljaid varju.

Kostüümid olid samuti väga kaunid ja sobisid hästi lavakujundusega. Ooperikoori erinevates värvides ja erinevate lõigetega kostüümid sobisid harmooniliselt kokku ja ei võtnud silme ees kirjuks, kuid samas tundus iga kleit unikaalne. Need tagasihoidlikumate värvidega kostüümid lasid peategelastel piisavalt välja paista, kuid ei jäänud ise liialt tagaplaanile.

Lavakujundus oli väga hästi õnnestunud ning paelus mind „La Traviata“ juures kõige rohkem. Kui kardinad esimest korda avanesid, tekitasid lava ümbritsevad peeglid illusiooni hiiglaslikust ballisaalist ning nendelt peegelduv lühtrite kuldne valgus andis stseenile unenäolaadse ilme. Teises vaatuses oli algul lavakujundus küll väga lihtne, aga andis loole palju juurde ja lasi laval toimuval välja paista. Nii esimese kui ka kolmanda vaatuse lavakujundus oli minu arvates imeline. Kolmandas vaatuses aitasid peeglid ja laest langev valge riie luua veidi kummituslikku meeleolu,  mis muutis lõpustseenid suurepäraseks.

Mulle meeldis ka see, kuidas oli lahendatud Violetta suremine. Kui ta voodile püsti tõusis, siis oli minu jaoks igati ootuspärane, et ta viskub dramaatiliselt voodile pikali, samal ajal kui taustal kõlab suurejooneline muusika. Seetõttu oli kaunis lõpp minu jaoks ootamatu ning avaldas väga muljet.

Lavakujundus ja kostüümid andsid palju juurde ning isegi kui tegevus pikkade aariate ajal seiskus, oli laval ikka midagi vaadata. Muusikaline ja kujunduslik pool tegi tasa puudujäägi, mille tekitas veidi igav sisu. Tänu sellele võin öelda, et „La Traviata“ vaatamine oli minu jaoks väga tore kogemus ning ei unune niipea.

 

 

Kommenteeri