Esseekonkursi töö: Õrnus puudutab hinge

Kirke Hiob, 13 12.01.2015 0

Ausalt öeldes, mina pole kunagi balletti vaatamas käinud. Ma ei ole ekspert ega oska kohe midagi öeldagi, aga kindlasti lähen millalgi veel balletti vaatama.

Nüüd tahaksin rääkida balletist. ’’Symbiont(s)is’’ meeldis mulle varjude mäng. Kuidas näidati valgust ühele inimesele, kuidas kahele. Lasti täiesti pimedaks, kui oli vaja positsiooni vahetada. See tundus huvitav.
Kui mees hakkas alguses tantsima, siis ma mõtlesin, et see küll ballett ei ole. Aga ma sain sellest aru. Kogu aeg ei peagi ju olema õrn ja elegantne, võib ka natuke järsemaid liigutusi teha.

Mulle meeldis ka paaristants. See toimus ka ’’Petruškas’’ Kõik oli sünkroonis ja see võib olla väga raske. Peategelasest naistantsija oli mõlemas väga kena ja graatsiline. Nad olid õrnemad kui meestantsijad, aga mõlemad paarid teadsid, mis neil teha tuleb.

Muusika oli huvitav, see läks vahel rütmilisemaks, siis aga jällegi musikaalsemaks. Tants liikus koos muusikaga. Kui muusikas mängisid pikad noodid, siis tõsteti naised üles. Mida rütmilisemaks muusika läks, seda rohkem erakordseid ja järsemaid liigutusi tehti. Minu meelest mindi ka vahepeal kiiremaks kui vaja, aga see oli väike asi. ’’Symbiont(s)is’’ tundus ühes liigutuses, nagu käed lotendaksid. Need olid ju heledad käed tumedal tagataustal, see efekt, mis tekkis, oli lahe. Võibolla olid mu silmad lihtsalt liiga väsinud, ma ei tea, kas keegi nägi veel sellist efekti, võibolla ei oldud selle peale isegi mõeldud, aga minu peal see töötas.
Mul oli lahe vaadata, kuidas nad pöörasid oma päid väga kiiresti, kui nad keerutasid, et pea ringi ei hakkaks käima. Täitsa huvitav oleks olnud, kui keegi oleks laval keerutamisest pikali kukkunud. Kas keegi üldse oleks sellest aru saanud, või oleks arvatud, et pidigi kukkuma? Mina arvan, et seda poleks märgatudki.

Räägin natuke lähemalt ka ’’Petruškast’’. Mul oli peategelasest isegi kahju. See lugu, mis nad tantsuga jutustasid, oli kurb. Talle meeldis üks naine, aga naisel oli juba mees olemas. Ta tahtis olla teiste sõber, aga teda kiusati. Ta proovis, aga teda lükati tagasi. Etenduse lõpus, kui lava laest ilmus alla king, siis mina sain aru nii, et ta on kõigi tallaalune ja kõik käivad temast üle. Etendus ise oli hea, tantsiti väga hästi ja lahe oli vaadata.

Mõlemad balletid olid ise väga vaba, ei olnud pingeline. Neid oli mõnus vaadata. Ma nautisin mõlemat ja mul polegi vist selle kohta midagi enamat öelda. Tahan tänada etenduse tegijaid, et loosite sellise nauditava etenduse.

Kommenteeri