„Manon“

Kaisa Mallene, 8. klass 16.04.2013 0

„Manon“ on vaieldamatult üks ilusamaid ballette Estonias. Sir Kenneth MacMillian ja Karl Burnett on loonud väga tõetruu pildi Prantsusmaast ja sealsetest inimestest. Etendus on kindlasti üks kurvemaid, mida ma näinud olen.

Balleti aluseks on võetud Abbé Prévosti kirjutatud romaan „Manon Lescaut“ ning muusika on Massenet’ looming. Sisuks on noore neiu Manoni ja des Grieux armulugu, mis pannakse proovile, kuna Manoni ambitsioonid rikkuse ja hiilguse järele on suured. Lõpuks jääb peale ikkagi armastus, kuid valed otsused viivad Manoni teise ilma.

Etenduses oli minu lemmikkoht Manoni ja des Grieux esimene kohtumine ja nende duett. Tantsijad tegid hea töö, tuues välja väga ehtsad emotsioonid. Olen vaadanud seda balletti kaks korda erinevate peaosalistega. Mulle meeldis rohkem esimesel korral nähtud Eve Mutso, sest ta tõi Manoni isiksuse paremini esile. Mu teine lemmikkoht oli kindlasti lõpustseen, kus Manon surres meenutas tervet oma elu ning udu laval andis sellele väga ehtsa tunde.

Ballett „Manon“ meeldib mulle tohutult ning selle sisu on päris õpetlik. Manoni hukutas  ju tema soov saada rikkaks ning ta ise tekitas sellise olukorra sellega, et ei osanud valida tõelise armastuse ja hiilguse vahel. Inimesed pole kunagi rahul sellega, mis neil on, vaid tahavad alati rohkem. Nii ka Manon.

Etendus jääb kindlasti üheks mu lemmikuks ning ma läheksin seda ka kolmandat korda vaatama. Huvi pärast tahaks lugeda läbi ka raamatu ja vaadata Puccini ooperit „Manon Lescaut“.

 

Kommenteeri