Maja kogu perele!

 

7. septembril leidis Maja 100 festivali raames aset perepäev “Maja kogu perele!”. Päeva raames toimus kogu majas mitmesuguseid üritusi, mida erinevas vanuses lapsed ja noored koos vanematega nautida said. Töötubasid, vestlusringe, kontserte ja ekskursioone külastas kokku 1500 inimest! Alljärgnevalt on ka väike kokkuvõte päeva jooksul aset leidnud üritustest.

 

Kontsert kõige pisematele
Võttes eeskuju maailma suurtest ooperiteatritest, alustas Rahvusooper Estonia beebikontsertidega, kuhu on oodatud väikelapsed vanuses 0–3. Ooper-kvarteti esituses kuulis klassikalise muusika pärle, mis sobisid hästi nii beebidele esimese kontserdielamuse saamiseks kui ka lapsevanematele nautimiseks.

Balletisussid ja pliiatsid
Adamson-Ericu muuseumipedagoog viis Rahvusooper  Estonia maalisaalis läbi töötoa, kus modellideks olid meie balleti solistid Alena Shkatula ja Olga Rjabikova.

Estonia maja 100 aasta pärast
Rahvusooper Estonia maalisaalis toimus kogupereüritus, mille raames oli noortel teatrihuvilistel võimalik valmistada makett teemal „Milline võiks Estonia maja välja näha 100 aasta pärast?“. Makettide tegemisele eelnes majaekskursioon ja sissejuhatus maketi valmistamisse.

Ooperijuttude tuba
Rahvusooper Estonia kammersaal muutus terveks päevaks õdusaks muinasjutupesaks, kus väiksemad ja suuremad ooperihuvilised said kuulata tuntud ooperilugusid, saateks kuulsamad palad samadest ooperitest. Lastele tutvustati „Tuhkatriinu”, „Väikese korstnapühkija”, „Võluflöödi”, “Jõuluöö”, “Hansu ja Grete” ning “Lendava Hollandlase”  ooperite süžeesid. Igal täistunnil algas uus jutt ning pärast loo jutustamist vesteldi kuulajatega äsjakuuldud teemadel.

Kõndides Pipi kingades
Valgest saalist sai kostüümiparadiis, kus kõik huvilised saavad välja pandud kostüüme selga proovida ning seejärel lasta ennast pildistada. Kostüümiproovijatel käis külas ka Pipi!

 

Lühiülevaate kogu päevast leiate siit: https://www.youtube.com/watch?v=pSTR927f7PU

Pildigalerii perepäeva tegemistest:

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.