Rahvusooperi muusikatunnid

Rahvusooper Estonia videosari „Rahvusooperi muusikatunnid“ toob põnevad teadmised ja teatri telgitagused kooliõpilastele koju kätte.

Igal maikuu teisipäeval avaldatakse Estonia kodulehel üks põnev muusikatund, milles tutvustatakse lähemalt muusikateatrit, artiste ja hääleliike ning instrumente ja orkestrit… seda kõike otseloomulikult läbi võluva teatrimaagia!

Muusikatunde viivad läbi armastatud ooperisolistid, tantsijad ning orkestrandid, kes otsivad vastuseid küsimustele mis on ooper või ballett, mis on orkester või mis on hääleliigid. Videosarja eesmärk on lihtsustada eriolukorrast tingituna õpetajate tööd ning muuta mitmekesisemaks koduõppel olevate õpilaste koolitunde.

Avastamisrõõmu ja pealehakkamist kõikidele õpilastele, õpetajatele ja lapsevanematele!

Rahvusooperi muusikatundide ajakava:

Mis on orkester?
5.05.2020

Rahvusooper Estonia orkestri trompetirühma kontsertmeister ja teatri haridusprojektide loominguline juht Priit Aimla teab vastust küsimusele „Mis on orkester?“ ning jagab lahkesti kõiki põnevaid, naljakaid ja harivaid teadmisi alates suurest sümfooniaorkestrist kuni pillirühmadeni ning üksikute instrumentideni välja.

Mis on ballett?
12.05.2020

Eesti Rahvusballeti artist ja tantsusemiootik Triinu Leppik-Upkin toob õpilasteni nii balletimaailma imekaunid varvaskingad ja säravad kostüümid kui ka keerulise teekonna treeningsaalist lavalaudadele. Üheskoos piilutakse ka balletiajalukku ning eri žanridesse.

Mis on ooper?
19.05.2020

Ooperitunnis viib metsosopran ja rahvusooperi välissuhete juht Helen Lepalaan õpilased põnevale ajaloolisele rännakule, et teada saada, mis kunstiliik see on, kus kõiki sõnu lauldakse. Uurime ooperiajalugu, -soliste ja -heliloojaid ning vaatame muusikanäiteid maailmakuulsatest ooperitest.

Mis on hääleliigid?
26.05.2020

Kas inimhääl on samuti muusikainstrument nagu flööt, viiul või klaver? Kas hääl saab olla madal või kõrge? Lüüriline või dramaatiline? Metsosopran ja rahvusooperi välissuhete juht Helen Lepalaan tutvustab õpilastele erinevaid hääleliike ja nende rolle ooperites.

  • Uus muusikatund igal maikuu teisipäeval
  • Sobib igale vanuseastmele nii koolitunni läbiviimiseks kui ka iseseisvaks uudistamiseks
  • Palume tagasiside anda SIIN
  • Rahvusooperi haridusprojektidest täpsem info SIIN

Soovitame

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.