“Kuldne klassika. Beethoven”: Rahvusooper Estonia sümfooniaorkester

Kontserdisari „Kuldne klassika. Beethoven“
RAHVUSOOPER ESTONIA SÜMFOONIAORKESTER
18. veebruaril 2017 Estonia kontserdisaalis

Dirigent: Vello Pähn
Solistid: Elena Bražnik (sopran), Aule Urb (metsosopran), Juhan Tralla (tenor), Märt Jakobson (bass)
Rahvusooper Estonia koor ja orkester, kammerkoor Voces Musicales

Rahvusooper Estonia orkestri kontserdikavad on oodatud ja värvikas vaheldus nii orkestrile endale kui ka publikule orkestri igapäevatööle ooperimajas. Programmid on alati hästi ette valmistatud ja detailirohked. Oleme rõõmuga täheldanud neil kontsertidel ooperipublikut ka kontserdisaalis. Kavas Beethoveni Missa C-duur, op. 86 ja Bruckneri Kolmas sümfoonia. Kontserdiga tähistavad Rahvusooper Estonia koor ja orkester oma 110. sünnipäeva.

Rahvusooper Estonia asutati 1906. aastal. Järgmisel aastal loodi teatri juurde orkester, mille esimene muusikajuht oli Otto Herman, kes alustas ka sümfooniakontsertide korraldamist. Kutselise Estonia orkestri esimene avalik sümfooniakontsert toimus 5. märtsil 1907. Tema järel on orkestri peadirigendid olnud Adalbert Wirkhaus, Raimund Kull, Verner Nerep, Priit Nigula, Kirill Raudsepp, Neeme Järvi, Eri Klas, Paul Mägi, Jüri Alperten ja Arvo Volmer. Alates 2012. aasta augustist on Rahvusooper Estonia loominguline juht ja peadirigent Vello Pähn. Statsionaarse etendustegevuse kõrval on aastaid antud erineva kavaga kontserte. Repertuaaris on Mahleri, Richard Straussi, Brahmsi, Sibeliuse, Rahmaninovi jt teosed. Koos on musitseeritud paljude nimekate solistidega nagu José Cura, Christian Lindberg, Isabelle van Keulen, Montserrat Caballe, Aleksandr Markovitš jt. Arvo Volmer on toonud Eesti publiku ette ooperite kontsertettekannete sarja, mille raames on kõlanud 18 maailma muusikavarasalve tähtteost. Samuti on salvestatud mitmeid plaate ning DVD-sid.

Rahvusooper Estonia koor on professionaalne segakoor. Tegutsemisaja jooksul on osaletud kümnetes ooperi- ja operetilavastustes ning muusikalides. Menukamate lavastustega on esinetud ka välismaal. Ooperikooriga on töötanud silmapaistvad muusikud: August Topman, Verner Nerep, Tiiu Targama, Kaja Tammemägi, Ira Trilljärv, Uno Järvela, Venno Laul, Peeter Lilje, Anne Dorbek, Jüri Rent, Elmo Tiisvald, Heli Jürgenson, Risto Joost, Hirvo Surva ja Marge Mehilane. 2013. aasta sügisest on koormeistriks taas Elmo Tiisvald. Muusikalavastustes osalemise kõrval on koori töös tähelepanuväärsel kohal kontserttegevus ja salvestused. Rahvusooper Estonia koor pälvis Eesti teatri aastaauhinna 2010 muusikaliselt ja lavastuslikult nõudliku partii professionaalse teostuse eest Prokofjevi ooperis „Armastus kolme apelsini vastu“. Rahvusooperi orkestriga salvestati Richard Wagneri ja Giuseppe Verdi 200. sünniaastapäeva puhul CD-album „Verdi ja Wagneri kuulsaimad ooperikoorid“ (2013, ERP).

Korraldaja: Eesti Kontsert

Loe veel
Pilet 22 eurot, sooduspilet 16 eurot (õpilane, tudeng, pensionär). Korraldaja: Eesti Kontsert

Toimumise ajad

  • L, 18. veebruar 2017 / 19:00

    Pilet 22/16 eurot. Estonia kontserdisaal

Veel

Soovitame

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, kui soovid teatri tegemistega kursis olla.

Värske info ning heade pakkumistega uudiskiri saadetakse reeglina välja kord kuus.

Vaata Youtube kanalit