Figaro pulm

Wolfgang Amadeus Mozarti koomiline ooper

Lorenzo da Ponte libreto Pierre-Augustin Beaumarchais’ näidendi „La folle journée ou Le mariage de Figaro“ ainetel
Maailmaesietendus 1. mail 1786 Viini Burgtheateris
Esietendus Rahvusooperis Estonia 3. veebruaril 2017

„Figaro pulm“ kujutab ühtainsat tormilist päeva Almavivade majapidamises, kus krahvi paaž flirdib aedniku tütre Barbarinaga, jumaldades samas krahvinnat, kes armastab krahvi, kes tahab Susannat, kes on kihlatud Figaroga, kes on lubanud abielluda doktor Bartolo naise Marcellinaga, kes on piisavalt vana, et olla Figaro ema… ja see kõik sünnib Figaro pulmapäeva eelõhtul!

„Figaro pulm“ on Mozarti esimene koostöö libretist Lorenzo da Pontega, millele järgnesid „Don Giovanni“ ja „Così fan tutte“. Libreto on kirjutatud Beaumarchais’ vastuolulise näidendi ainetel, mida ei lubatud Viini teatrites esitada, sest laval ei tohtinud kujutada nutikaid teenreid, kes oma aristokraatidest peremehi ninapidi veavad. Kuid da Ponte libreto keskendub
originaali satiiri asemel komöödiažanri ajatutele võtetele. Viini esietenduse edule järgnes peagi edu Praha Ooperis – triumf, mis tõi heliloojale tellimuse kirjutada „Don Giovanni“.

Mozarti muusika pulbitseb energiast, alates säravast avamängust kuni lennukate aariate ja värvikate ansambliteni, mis on paelunud publikut esietendusest alates. Muusikanumbrite kordamine publiku soovil muutus niivõrd sagedaseks, et pärast kolmandat etendust lubas keiser korrata vaid aariaid, et etenduse pikkus jääks mõistlikkuse piiresse.

AUHINNAD:

Juuli Lill – Eesti Teatri Aastapreemia muusikaauhind 2017 koomilise Cherubino veenva kehastamise eest ooperis „Figaro pulm”

el_regionaalarengu_fond_horisontaalne

18. ja 30. aprillil 2019 on ooperi peaosades Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia noored lauljad. EMTA etenduste valmimist on toetanud Euroopa Regionaalarengu Fond (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ASTRA projekt EMTASTRA).

 

 

Lavastusmeeskond

Video

  • Kestus 3 h 30 min, üks vaheaeg
  • Itaalia keeles, eesti- ja ingliskeelsete subtiitritega
  • Etenduse-eelne ekskursioon 22. märtsil ja 5. aprillil kell 17.30. Pilet 8 €.

Toimumise ajad

Veel

Osatäitjad

Soovitame

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.