Armujook

Peterburi Kammerooperi külalisetendus 12. aprillil jääb ära! Asendatakse ooperiga „Don Juan“.

„Armujook“ on Donizetti loomingu üks tippteoseid. Imekaunite meloodiatega dünaamiline ooper on kuulajaid lummanud juba üle 170 aasta, helilooja loodud Nemorino romanss Una furtiva lagrima aga kuulub šedöövrina ooperiklassika kullafondi.

Ooperi esmaesitus Venemaal toimus 1841. aastal Peterburis, üheksa aastat pärast selle esmaettekannet Milanos. Sellest ajast peale on teos laval püsinud.

Peterburi Kammerooperi jaoks on „Armujoogi“ lavastusel eriline tähendus, sest just Gaetano Donizetti muusikaga on seotud ka teatri sünd ning selle kunstilise juhi Juri Aleksandrovi loominguline teekond. Oma esimesel hooajal, 1987. aastal, tõi teater lavale kaks Donizetti ooperit – „Rita“ ja „Il Campanello“. Nende järel tulid esitusele ka teised teosed, nende hulgas hiilgavad šedöövrid „Don Pasquale“ ja „Lucia di Lammermoor“. Juri Aleksandrovile on kuulunud ka au lavastada unustusse vajunud Donizetti varajane ooper „Peeter I ehk Vene tsaari uskumatud seiklused“ („Pietro il Grande zar di tutte le Russie“) ja Donizetti muusika festivali algatamine helilooja 200. sünniaastapäeva puhul, mille peamiseks sündmuseks sai Donizetti „Reekviemi“ esmaettekanne Venemaal.

„Armujook“ on üks Donizetti tuntumaid oopereid. Juri Aleksandrovi lavastuses hakkab aga see helilooja meistriteos mängima uutes värvides. Selline Aleksandrov ongi: igas ooperipartituuris leiab ta meisterlikult midagi uut, ootamatut, haaravat…

Lavastusmeeskond

  • Lavastaja: Juri Aleksandrov
  • Dirigent: Alexander Goikhman
  • Kujundus, kostüümid, valgus, videokunst: Vjatšeslav Okunev
  • Koreograaf: Nadezhda Kalinina
  • 12.04.2020 etenduma pidanud „Armujook“ asendatakse „Don Juani“ etendusega. Etendus toimub 12. oktoobril.
  • Kehtivad samad piletid.
  • Rohkem infot korraldaja kodulehel.
  • Täpsem info valeria@fortius.ee

Soovitame

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.