Aken orkestrimaailma

Teatriseiklus orkestri ja Georg Udukübaraga

Kas teate, kuidas kõlab tšembalo või orel ning millist muusikat saab teha kirjutusmasina ja liivapaberiga? Oma seiklusrohkel teekonnal Estonia teatris on Georg Udukübar avastanud nii mõndagi toredat. Eriti meeldib talle orkester, kus on väga palju huvitavaid ja erilise kõlaga pille. Kontsertetenduses „Aken orkestrimaailma“ saavad noored koos Udukübaraga tutvuda erinevate pillide ja nende ajalooga. Estonia solistide ja orkestri esituses kõlab muusika Händelilt, Rossinilt, Mozartilt, Ellerilt, Pärdilt ja paljudelt teistelt tuntud heliloojatelt.

Tule põnevale teatriseiklusele, kus 360⁰ kaamera vahendusel saab olla orkestris ning näha kõike lähemalt. Võta pere ning klassikaaslased ühes!
„Aken orkestrimaailma“ on järg projektile „Aken ooperi- ja balletimaailma“ ning on suunatud ka lapsevanematele, kes soovivad kujundada oma lastes harjumust käia muusikateatris.

Projekt on eesti keeles ilma subtiitriteta.

Mart Mikk:

Iga pilliga saab väljendada kõige erinevamaid meeleolusid ja kui kõik pillid koos mängivad, saab kokku nii palju värve, et orkestrit võiks võrrelda lausa mere või armastusega! Georg Udukübar avab akna orkestrimaailma, kus kõiki neid värve oma kõrvaga kuulda saab. Ja mitte ainult kuulda, vaid ka näha, sest seekord tõusevad pillid sõna otseses mõttes orkestrisüvendist lavale. Kuidas kõlab iga pill eraldi? Kuidas kõlavad pillrühmad? Vaheldust ja vaatemängulisust lisavad lauljad ja tantsijad ning otse loomulikult kõikvõimalikud tehnilised võimalused, millest rahvusooperis juba puudu ei tule.

Anatoli Tafitšuk – Georg Udukübar:

Orkester tähendab meeletut koostööd – seal ei tohi keegi eksida ja kui eksitakse, siis sõltub andeks andmine sellest, kui hea sõber sa teiste mängijatega oled! Orkestris olles tundus mulle, et see on suur-suur organism, mis töötab ühes rütmis. Minu südame panigi põksuma see, kui sain olla justkui ühe suure looma sees, osa temast, keegi, kes aitab sellel loomal liikuda. On imeline kogemus tunda, kuidas kõik töötavad ühe eesmärgi nimel – just selle konkreetse loo esitamise nimel. Veelgi imelisem on olla publiku hulgas, kuulata seda ühtsust ja saada sellest elamus!

Lavastusmeeskond

 • Dirigent: Kaspar Mänd
 • Lavastaja: Mart Mikk
 • Koreograaf: Toomas Edur
 • Rahvusooper Estonia solistid ja orkester, Eesti Rahvusballett

Video

  • Kestus 1 h, vaheajata
  • Eesti keeles
  • Soovitame: lastele, noortele, peredele, klassidele jt
  • Vanus: 7+
  • Avalda etenduse kohta oma arvamust noorte teatriblogis!

Toimumise ajad

Veel

Osatäitjad

Soovitame

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.