Vladimir Mišuk

Mishuk-web

(pianist)

Vladimir Mišuk lõpetas Rimski-Korsakovi nimelise Peterburi Riikliku Konservatooriumi 1991. aastal, jätkas õpinguid Sibeliuse Akadeemias (1990–91), Kuninganna Sofia-nimelises Muusikakõrgkoolis Madridis (1992–93) ja Como järve ääres rahvusvahelises pianistide akadeemias (1993–95), kus ta praegu töötab ka õpetajana. Lisaks õpetab Vladimir Mišuk 1993. aastast alates Peterburi konservatooriumis ja annab meistrikursusi kõikjal maailmas. Ta on mitmete festivalide algataja ja kunstiline juht: „Lihtsalt sõbrad“ (Peterburi, 1992–2000), „Dmitri Baškirovi silmapaistvad õpilased“ (Peterburi, 1998). Alates 2011. aastast on Mišuk iga-aastase rahvusvahelise Staraja Russa vene muusika festivali kunstiline juht.

Pianistina on ta esinenud paljudel mainekatel lavadel, sh Viini Musikverein, Amsterdami Concertgebouw, Grand Opéra, Opéra Bastille ja Théâtre du Châtelet, Teatro alla Scala, Suntory Hall, Orchard Hall, Metropolitan Hall, Tokyo Opera City ja Casals Hall, Peterburi Filharmoonia ja Peterburi Riiklik Akadeemiline Kapell, Moskva Konservatooriumi Suur ja Väike saal, Rockefelleri Center jm. Ta on esinenud selliste säravate orkestritega, nagu Peterburi Filharmoonia Sümfooniaorkester, Vene Riigiorkester, Maria teatri orkester, Moskva Filharmoonia Akadeemiline Sümfooniaorkester, Vene Filharmoonia Sümfooniaorkester, Bournemouthi Sümfooniaorkester, Jaapani Filharmoonia Sümfooniaorkester, Müncheni Filharmoonikud jpt. Ta on teinud koostööd järgmiste dirigentidega: Nikolai Aleksejev, Conrad van Alpen, Andrei Anihhanov, Emmanuel Leducq-Barome, Alexander Dmitriev, Juozas Domarkas, Veronika Dudarova, Olari Elts, Valeri Gergijev, Igor Golovtšin, Vladimir Ziva, Arnold Kats, Ken-Ichiro Kobayashi, Mihhail Pletnev, Alain Trudel, Vladislav Tšernušenko ja muusikutega, nagu viiuldajad Liana Isakadze, Andrei Baranov, Vadim Repin, Lev Klõtškov, tšellistid Ivan Monighetti, Leonid Gorohhov, Sergei Roldugin, lauljad Olga Kondina, Aleksei Markov, Pjotr Migunov, Marianna Tarasova, Linda Finnie. Mišuk on hinnatud solist mitmetel tuntud festivalidel.

Mišuk on võitnud I auhinna ja eriauhinna vene muusika parima esituse eest vene pianistide võistlusel Kislovodskis (1989), III auhinna rahvusvahelise pianistide konkursil „Concours International Bösendorfer Empire” (1990), II auhinna, hõbemedali ja Rosina Levinne’i nimelise eriauhinna Tšaikovski muusika esitamise eest IX rahvusvahelisel Tšaikovski nimelisel võistlusel (1990).

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.