Viktor Gerasimenko

viktor_gerasimenko

Viktor Gerasimenko (kunstnik)

Aastatel 2001–17 oli Viktor Gerasimenko Novaja Opera kunstiline juht. Gerasimenko valdab eri žanreid lavakujundusest maalimiseni. Ta on lõpetanud Rjazani kunstide kooli 1968. aastal ja Peterburi Teatri-, Muusika- ja Filmiinstituudi. Ta on töötanud Rjazani Noorteteatris, Draamateatris ja Korolenko nimelises Vene Draamateatris Iževskis, Udmurdi Draamateatris, Permi Ooperi- ja Balletiteatris ning stažeeris Puškini nimelises Paterburi Akadeemilises teatris.

Venemaal on Viktor Gerasimenko loonud kujundusi rohkem kui 150 ooperi-, balleti- ja draamalavastusele. Ta on teinud koostööd Novaja Operaga alates 1995. aastast (alates 2001. aastast teatri kunstilise juhina). Ta on loonud kujundused järgmistele lavastustele: Verdi „Kaks Foscarit“, Rubinsteini „Deemon“, ooperipõimik „Bravissimo!“, muusikaline austusavaldus „Maria Callas“, Valgardti „Kassimaja“, Glinka „Ruslan ja Ludmilla“, Puccini „Gianni Schicchi“, Tšaikovski „Jolanthe“ ja „Padaemand“, Offenbachi „Õhtusöök itaallastega“, Rossini „Tuhkatriinu“, Straussi „Capriccio“ jpt.

„Deemoni“ eest pärjati teda eridiplomiga parima ooperikujunduse kategoorias Moskva Ooperifestivalil (2000), mis oli pühendatud žanri neljasaajandale aastapäevale. „Kassimaja“ pälvis Moskva teatrifestivalil parima muusikalise lastelavastuse auhinna ning parima kujunduse auhinna (2006/07 hooajal). „Gianni Schicchi“ eest anti Gerasimenkole hooajal 2009/10 Kuldse Maski auhind ning 2011. aastal kujunduse eest Moskva linna kaunite kunstide ja kirjandusauhind. Samal aastal premeeriti teda samas kategoorias ka Tšaikovski „Jolanthe“ kujunduse eest.

Lisaks on ta kujundanud ka olulisi valitsusürituste kontserdilavasid („Venemaa kuldsed hääled – Aleksander Puškini auks“, 1999 ja Anna Pavlova auks korraldatud balletigala UNESCO 50. sünnipäeva puhul).

 

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.