Tiit Helimets

tiit-helimets-copyright-erik-tomasson

Tiit Helimets (San Francisco Ballett)
Tiit Helimets on lõpetanud Tallinna Balletikooli 1996. aastal. Ta on olnud Rahvusooper Estonia esitantsija 1996–1999, tantsinud 1999–2005 Birminghami Kuninglikus Balletis (esitantsija aastast 2002) ja olnud alates 2005. aastast San Francisco Balleti esitantsija.

Tema repertuaari San Francisco Balletis kuuluvad Tomassoni  „Giselle“ (Albrecht), „Pähklipureja“ (Grand Pas de Deux, Prints), „Uinuv kaunitar“ (Prints Desiré) ja „Luikede järv“ (Prints Siegfried ja Rothbart); Tomassoni/Possohhovi „Don Quijote“ (Basilio), Cranko „Onegin“ (Gremin), Neumeieri „Väike merineitsi“ (Prints), Scarleti „Frankenstein“ (Alphonse Frankenstein) ja Wheeldoni „Tuhkatriinu“ (Prints Gillaume). Ta on olnud rollide esmaesitaja Caniparoli „Doublestopis“, Ibseni „Pisarad ja maja“, Possohhovi „Ujuja“ (Humbert) ning Wheeldoni „Kummitused“.

Tema repretuaari kuuluvad Ashtoni „Sümfoonilised variatsioonid“, Balanchine’i „Agon“, „Apollo“, „Allegro brillante“, „Brahmsi-Schoenbergi kvartett“, „Teemantid“, „Divertisment nr 15“, „Neli aastaaega“, „Šoti sümfoonia“, „Serenaad“, „Stravinski viiulikontsert“ ja „Sümfoonia C-duur“, Bintley „Tantsumaja“, Bubeníčeki „Õrnad mälestused“, Forsythe’i „in the middle, somewhat elevated“, Liangi „Sümfoonilised tantsud“, Lifari „Suite en Blanc“, MacMillani „Talveunelmad“, van Maneni „Variatsioonid kahele paarile“, McGregori „Piirimaad“, „Chroma“ ja „Eden/Ede“, Nurejevi „Raymonda“ III vaatus, Possohhovi „Tulilind“ ja „Magrittomania“, Ratmanski „Vene hooajad“, „Seitse sonaati“ ja Šostakovitši „Triloogia“, Robbinsi „Klaasikillud“ ja „Öös“, Tomassoni „7 kaheksale“, „Kapriis“, „Chi-Lin“, „Viies aastaaeg“, „Paganini teemal“, „Prisma“ ja „Trio“ ning Wheeldoni „Continuum“.

2013. aastal oli ta Eesti Rahvusballeti San Francisco turnee produtsent ja 2012 lõi ta San Francisco de Young Museumis tantsu- ning muusikainstallatsiooni. Ta on pälvinud Isadora Duncani nimelise auhinna suurepärase esituse eest 2015. aasta „Giselle’i“ etendustes ning1999. aastal sai ta Eesti Teatri aastaauhinna rollide eest „Uinuvas kaunitaris“ ning „Romeos ja Julias“.

 

 

Foto: San Francisco Ballett

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.