Stephen Barlow

stephen_barlow_kodulehele

Stephen Barlow sündis Melbourne’is, Austraalias. Enne Londonisse kolimist õppis ta muusikat ja näitekunsti Melbourne’i ülikoolis. Lavastajadebüüdi tegi ta Bow Street Magistrates Court teatris Gilberti ja Sullivani ooperiga „Trial by Jury“ Londoni Kuningliku Ooperi festivali raames. Stephen alustas lavastaja assistendina nii Glyndebourne’i festivalil kui ka Londoni Kuninglikus Ooperis, kus ta aitas lavale üle kahekümne lavastuse, sh Lorin Maazeli ooperi „1984“ maailmaesmaesituse (lavastaja Robert Lepage). Ta on olnud ka Mascagni „Talupoja au“ ja Leoncavallo „Pajatsite“ kaaslavastaja Royal Albert Hallis (lavastaja Raymond Gubbay) ning Olivieri auhinnaga pärjatud lavastustele „Lauldes vihmas“ ja „Nii on meil moes“ Kuninglikus Riigiteatris (lavastaja Trevor Nunn). Ta on teinud koostööd ka Jonathan Kentiga Puccini „Tosca“ (Londoni Kuninglik Ooper), Britteni „Kruvipöörde“ (Glyndebourne), Straussi „Elektra“ (Peterburi Maria teater) ja Legrande’i „Marguerite’i“ lavastamisel Londony Haymarketi teatris.
Järgnesid Verdi „Rigoletto“ (Chicago Lyric Opera) ja „La traviata“ (Singapuri Lyric Opera), Puccini „Tosca“ (Santa Fe), Bizet „Carmen“ (Saint Louis’ Ooperiteater), Mozarti „Don Giovanni“, Donizetti „Don Pasquale“, Mascagni „Talupoja au“, Leoncavallo „Pajatsid“, Puccini „Tütarlaps kuldsest läänest“ ja „Boheem“ ning Humperdincki „Hansuke ja Greteke“ (Opera Holland Park), Mozarti „Idomeneo“ koostöös Peter Sellarsiga (Glyndebourne ringreisitrupp) ja „Võluflööt“ (Londoni Kuninglik Muusikaakadeemia) ning kiitvaid arvustusi teeninud „Tosca“ Opera Holland Parkile jpt. Viimane tuli lavale ka Londoni Richmondi Teatris ja The Guardian kirjutas sellest kui „viimaste aastakümnete originaalseima „Tosca“ lavastusena Inglismaal“.
2014. aastal tõi ta Bukaresti Rahvusooperi lavale pärast 60-aastast pausi Verdi „Rigoletto“. Järgmisel aastal kutsuti ta tagasi lavastama Webberi „Ooperifantoomi“ Bukaresti Operetiteatrisse. Stephen lavastas esimese suure lava versiooni Jonathan Dove’i ooperist „Flight“ (Opera Holland Park), mis kandideeris What’s On Stage Opera Event 2015 auhinnale ning jõudis lavale ka Šoti Ooperis (2018).
2018. aastal debüteeris Stephen Grange Festivalil Hampshires Rossini ooperi „Sevilla habemeajaja“ lavastusega ning tõi Oslo Ooperimaja vanale Rahvateatri lavale „Ooperifantoomi“. 2019. ja 2020. aastal ootavad Stephenit ees mitmed taaskohtumised Santa Fe, Grange Festivali, Guildhalli Muusika ja Draama kooli ning Queenslandi konservatooriumi lavadel.

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.