Rasmus Puur

rasmus_puur

(helilooja)
Rasmus Puur lõpetas 2014. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kompositsiooni eriala (õppejõud Tõnu Kõrvits, René Eespere) cum laude. Lisaks õppis ta dirigeerimist Tõnu Kaljuste juures. 2012. aastal osales ta Vince Mendoza ja Metropole Orkesti rahvusvahelisel arranžeerijate meistrikursustel.
Aastal 2007 lõi ta koos sõbra Edmar Tuulega noorteorkestri Reaalmažoor eesmärgiga rikastada eesti kultuuri- ja muusikamaastikku, esitades enamjaolt mitteakadeemilist muusikat.
Puuri loomingut on esitanud paljud eesti professionaalsed kollektiivid, nagu Tallinna Kammerorkester, ERSO, Rahvusooper Estonia orkester, Vanemuise teatri
orkester, Nargenfestivali orkester, RAM ning võimekad harrastuskollektiivid, seal hulgas ETV Tütarlastekoor, Rahvusooper Estonia poistekoor, Collegium Musicale. Samuti on Puur hinnatud arranžeerija ja orkestreerija: Kasari/Uusbergi ooper „Katuselt“, Pajusaare ooper „Prints ja kerjus“ ja muusikal „Lotte unenäomaailmas“. Tema looming kõlab enam kui 10 heliplaadil. Rasmus Puur on olnud Jarek Kasari ooperi „Katuselt“ (NO99/Põhuteater) ja muusikali „Shrek“ (NUKU) muusikaline juht ja dirigent. Lisaks on ta loonud ka teatrimuusikat Tallinna Linnateatris, Eesti Draamateatris, Rakvere teatris ja Kinoteatris/Nargen Operas. Kevadel 2017 esietendus Kultuurikatlas tänapäeva noorte tunnete ja mõtete üle arutlev kooriteos „Kord annan end päriselt ära“ (lavastaja Priit Võigemast). Rasmus Puur oli 2017. aasta XII noorte laulu- ja tantsupeo „Mina jään“ ideekavandi autor koos Veiko Tubinaga ja peadirigendi assistent.

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.