Priit Volmer

priit_volmer

Priit Volmer lõpetas 2000. aastal Henn Pai lauluklassi Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis. Aastatel 2000–2004 õppis ta Eesti Muusikaakadeemias professor Virgilijus Noreika, professor Matti Pelo ja professor Jaakko Ryhäneni juhendamisel. Aastast 2004 on samas professor Jaakko Ryhäneni juures magistriõppes. 1998–2000 laulis ta teater Vanemuise ooperikooris ja 2000–2004 Rahvusooper Estonia ooperikooris, aastast 2004 on Rahvusooper Estonia solist. Aastast 2013 laulab Priit Volmer külalisena Bonni Ooperis.

Tema repertuaari kuuluvad Wagneri Daland („Lendav hollandlane“), Kuningas Marke („Tristan und Isolde“), Biterolf („Tannhäuser“) ja Titurel („Parsifal“), Eichmann (Tüüri „Wallenberg“), Mozarti don Alfonso („Così fan tutte“), Leporello („Don Giovanni“), Bartolo („Figaro pulm“), Jutustaja („Võluflööt“), Rossini Alidoro („Tuhkatriinu“), Filiberto („Sinjoor Bruschino“), Vassili Sobakin (Rimski-Korsakovi „Tsaari mõrsja“), Kuningas (Prokofjevi „Armastus kolme apelsini vastu“), Puccini Colline („Boheem“), Ashby („Tütarlaps kuldsest läänest“, lav. José Cura), Geronte de Ravoir („Manon Lescaut“), Cesare Angelotti, Sciarrone („Tosca“), Verdi Sparafucile, Ceprano (Verdi „Rigoletto“), Horn („Maskiball“), Munk („Don Carlo“), Markii d’Obigny, Doktor Grenvil („La traviata“) ja Montano („Othello“), Zuniga (Bizet’ „Carmen“), Preester (Eespere „Gurmaanid“), Hulkur (Orffi „Tark naine“), Vürst Gremin (Tšaikovski „Jevgeni Onegin“), Mitjuhha (Mussorgski „Boriss Godunov“), Bartholomeus (Tubina „Barbara von Tisenhusen“), Marssal Ney (Kaumanni „Mina – Napoleon!“), Bob (Menotti „Vanatüdruk ja varas“), Koer (Steineri „Kosjas“), Markus, Must-Mats ja Tom (Britteni „Väike korstnapühkija“), Raivo/Turvamees/Üllar (Puuri „Pilvede värvid“). Laulnud ka rolle ooperite kontsertettekannetel: Abimélech (Saint-Saënsi „Simson ja Delila“, Publio (Mozarti „Tituse halastus“), Sarvik (R. Kangro/K. A. Hermann „Uku ja Vanemuine“), Soldat Schnalsist (Catalani „La Wally“), Gesler (Rossini „Wilhelm Tell“), Callistene (Donizetti „Poliuto“), Capellio (Bellini „I Capuleti e i Montecchi“) ning operettides ja muusikalides: Don Quijote (Leigh’ „Mees La Manchast“), Vargamäe Andres (Kerge/Raadiku „Vargamäe tõde ja õigus“), Kolonel Pickering (Loewe’ „Minu veetlev leedi“) jpm.

Bonni Ooperis kuuluvad tema repertuaari Puccini Kirikuteener („Tosca“) ja Timur („Turandot“), Kuningas (Verdi „Aida“), Mozarti Sarastro ja Jutlustaja („Võluflööt) ning Don Alfonso („Così fan tutte“), Palémon (Massenet’ „Thaïs“), Rocco (Beethoveni „Fidelio“), Nourabad (Bizet’ „Pärlipüüdjad“), I naatsaretlane (Richard Straussi „Salome“), Luther (Offenbachi „Hoffmanni lood“) ja Daland (Wagneri „Lendav Hollandlane“).
Priit Volmer on laulnud bassipartiid ka vokaal-sümfooniliste teoste ettekannetel nagu J. S. Bachi „Jõuluoratoorium“, „Magnificat“ ning Johannese passioon ja Matteuse passioon, Schuberti Missa G-duur, Charpentier’ „Te Deum“, Beethoveni Missa C-duur, Mozarti Missa c-moll; Verdi, Dvořáki ja Fauré Reekviemid, Puccini „Missa di Gloria“ ning Preestri ja Surmapiina ingli partiid Elgari oratooriumis „Gerontiuse unenägu“. Osalenud solistina Haapsalu Vanamuusika Festivalil ning mänginud Ivo Schenkenbergi osa Hardi Volmeri multimeediaetenduses „Tallinn pole enam kaugel“. Teinud koostööd Nargen Operaga – Buonafede (Haydni „Elu kuu peal“), don Fernando (Beethoveni „Fidelio“) ja KaivConsortiga – Vandersell (Orffi „Kuu“). Koostöös Tallinna Filharmooniaga laulis Uberto rolli Pergolesi ooperis „Teenija-käskijanna“.

Volmer võitis 2002. aastal I preemia Mart Saare laulude parima interpretatsiooni eest Eesti Muusikaakadeemia laulukonkursil. 2005. aastal pälvis ta Harjumaa teatripreemia Leporello rolli eest Mozarti „Don Giovannis“ ning aastal 2008 Marje ja Kuldar Singi nimelise preemia „Noor Laulja“ ja Rahvusooper Estonia kolleegipreemia. 2013. aastal sai ta SEB publikupreemia. Priit Volmer on osalenud Maria Acda (2004), Rudolf Piernay (2005–2006) ja David Jonesi (2009, Kungälv) meistrikursustel. Ta on osalenud ka Teater Variuse lavastustes: Benno Hansen (Sarapuu „His Master’s Voice“ ja „Mojens“) ning Nils Ferlin (Sarapuu „Üksi ja vaba“).

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.