Oliver Kuusik

oliver_kuusik

Oliver Kuusik on õppinud laulmist Eesti Muusikaakadeemias (2000–2003, Virgilius Noreika kl.) ja Londoni Guildhall School of Music and Drama ooperistuudios (Rudolf Piernay kl.), kus kaitses magistrikraadi 2006. Alates aastast 2008 on ta Rahvusooper Estonia solist.
Kuusiku repertuaari kuuluvad: Faust (Gounod’ „Faust“), Rodolfo (Puccini „Boheem“), Nemorino (Donizetti „Armujook“), August (T. Kõrvitsa „Liblikas“), Don Ramiro (Rossini „Tuhkatriinu“), Charles (Hindemithi „Pikk jõulueine“), Nicias (Massenet „Thaïs“ PromFest), Christian (Tambergi „Cyrano de Bergerac“), Mozarti Ferrando („Così fan tutte“), don Ottavio („Don Giovanni“, Manchesteris ja Londonis), Tamino („Võluflööt“) ja Basilio („Figaro pulm“), Rinuccio (Puccini „Gianni Schicchi“), Händeli Sextus („Julius Caesar“) ja Goffredo („Rinaldo“), Wagneri Walther („Tannhäuser“) ja Tüürimees („Lendav hollandlane“), Peter Quint ja Proloog (Britteni „Kruvipööre“, Tallinna Birgitta Festival 2008), Alfred (Straussi „Nahkhiir“), Beppe ja Arlekiin (Leoncavallo „Pajatsid“), Freddy (Loewe’ „Minu veetlev leedi“), Paater (Leigh „Mees La Manchast“). Neist Londonis: Fenton (Verdi „Falstaff“), Polidoro (Mozarti „Teeseldud lihtsameelsus“), Elutark (Hindemithi „Sinna ja tagasi“), Torquemada (Raveli „Hispaania tund“), Edwin (Gilbert ja Sullivani „Trial by Jury“ rahvusvahelisel Gilbert ja Sullivani festivalil, UK), Brighella (Jonathan Dove’i „Väike roheline pääsuke“, esietendus UK-s). Ta on osalenud Fleishmani ooperi „Rotchildi viiul“ plaadistamisel (koos Liverpooli Kuningliku Sümfooniaorkestriga) ning laulnud Enjolras’i osa Schönberg/Boublil’ muusikalis „Hüljatud“ koostöös Cameron Macintoch Productions’iga. Hinnatud kammer- ja oratooriumisolistina on Oliver Kuusik laulnud tenoripartiisid mitmetes suurvormides, sh Händeli „Messias“, Haydni „Loomine“, Mozarti „Reekviem“, Beethoveni Üheksas sümfoonia jpt. Ta on andnud kontserte nii Eestis, Lätis, Soomes, Rootsis, Norras, Taanis, Venemaal, Saksamaal, Prantsusmaal, Kanadas, USA-s kui ka Inglismaal.

Oliver Kuusik on pälvinud mitmeid auhindu: esikoha eesti laulukonkursil „Noor laulja“ (2002) ja Hendrik Krummi nimelisel lauljatevõistlusel (2006), II auhinna Tiit Kuusiku lauluvõistlusel 2001 ning III auhinna ja eripreemia saksa muusika esituse eest V Klaudia Taevi nimelisel rahvusvahelisel ooperilauljate võistlusel (2007), talle on omistatud ka Marje ja Kuldar Singi nimeline auhind „Noor muusik“ (2005). 2008. aastal pälvis ta Eesti Teatri aastaauhinna osatäitmise eest Britteni ooperis „Kruvipööre“. 2009. aastal valiti Oliver Kuusik rahvusvahelise konkursi „Jeunes Ambassadeurs Lyriques“ (Kanada) laureaadiks. Samal aastal anti talle kristallkingakese rändauhind vokaalse ja lavalise arengu eest ning seoses esiletõusuga Mozarti ooperis „Così fan tutte“, Massenet’ ooperis „Thaïs“ ning Donizetti ooperis „Poliuto“. Aastatel 2011 ja 2015 pälvis Kuusik SEB publikupreemia. Ta on teinud koostööd järgmiste dirigentidega: Neeme Järvi, Paolo Olmi, Eri Klas, Nicholas Kok, Carlos Spierer, Anthony Legge, Clive Timms, Vassily Petrenko, Arvo Volmer, Tõnu Kaljuste, Risto Joost, Olari Elts, Andres Mustonen jpt.

Oliver Kuusik on esinenud ka teiste truppide koosseisus, sh Clonter Opera Company ja European Opera Center Trust Suurbritannias, astunud üles oratooriumi- ja kammerlauljana mitmel pool Euroopas.

 

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.