• kava-header

Morten Frank Larsen

Larsen_MortenFrank_1_

(bariton)

Morten Frank Larsen õppis laulmist Aarhusi Kuninglikus Muusikaakadeemias ja täiendas end Josef Greindli ning Gino Bechi meistriklassides. Lisaks on ta laulmist õppinud Bjørn Askeri ja Tom Krause juhendamisel. Oma debüüdi tegi ta 1994. aastal Aarhusi Ooperifestivalil Tarquiniuse rollis Britteni ooperis „Lucretia teotus“. Esimene külalisesinemine toimus aasta hiljem Bad Lauchstädtis Mozarti ooperi „Don Giovanni“ nimiosas. Alates 2000. aastast laulab ta regulaarselt nii Viini Volksoperis kui ka Riigiooperis. Tema repertuaaris on üle 100 rolli, sh
Mozarti Figaro ja krahv Almaviva („Figaro pulm“), Donizetti Belcore („Armujook“) ja Malatesta („Don Pasquale“), Riccardo (Bellini „Puritaanid“), Straussi Jochanaan („Salome“), Mandryka („Arabella“) ja Krahv („Capriccio“), Verdi Rodrigo („Don Carlo“), Germont („La traviata“) ja krahv di Luna („Trubaduur“), nimiroll Tšaikovski „Jevgeni Oneginis“, Pelléas (Debussy „Pelléas ja Mélisande“), Wagneri Wolfram („Tannhäuser“) ja Kurwenal („Tristan und Isolde“), Puccini Scarpia („Tosca“), Marcello („Boheem“) ja Sharpless („Madama Butterfly“), Eisenstein (Straussi „Nahkhiir“), Danilo (Lehári „Lõbus lesk“), Tsaar Peter (Lortzingi „Tsaar ja puusepp“), Nick Shadow (Stravinski „Elupõletaja tähelend“) ja nimiroll Dallapiccola ooperis „Vang“. Morten Frank Larsen on pühendunud liedilaulja, mille eest on teda pärjatud Taani mainekaima Axel Schiötzi nimelise auhinnaga (2002). Ta on ka Franco nimelise auhinna (1999) ja Eberhard Wächteri nimelise medali (2003) laureaat.

Larsen on sage külaline Taani Kuningliku Ooperi, Aarhusi Ooperifestivali, Teatro Comunale di Bologna, Teatro Massimo Palermo, Baieri Riigiooperi, Berliini Saksa Ooperi, Viini Riigiooperi, Zürichi Ooperi ja Sevilla, Toulouse’i, Salzburgi ning Tokyo lavadel. Decca plaadifirma on välja andnud Straussi ooperite „Arabella“ (2008) ja „Capriccio“ (2011) DVDd, kus Larsen laulab koos Renée Flemingiga.

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, kui soovid teatri tegemistega kursis olla

Värske info ning heade pakkumistega uudiskiri saadetakse reeglina välja iga kahe nädala tagant kolmapäeviti.

Vaata Youtube kanalit