Modestas Sedlevičius

sedlevicius

(bariton)

Modestas Sedlevičius on oma põlvkonna tunnustatumaid lauljaid Baltimaades. Ta on võitnud mitmeid auhindu: II auhind Virgilijus Noreika nimelisel lauluvõistlusel, III koht Lionsi rahvusvahelisel lauluvõistlusel Immlingi festivalil. Oma laulupartneri Anna Anstetiga on ta võitnud auhindu mitmetel rahvusvahelistel lauluvõistlustel: „Das Lied“ (Heidelberg), Johannes Brahmsi nimeline võistlus Pörtschachis, Karlsruhes ja „Saksa romantism lied’is“ (Moers).

Muusikaõpinguid alustas ta Leedu Muusika- ja Teatriakadeemias Deividas Staponkuse lauluklassis. Aastatel 2011–15 õppis ta Mannheimi Muusika- ja Etenduskunstide Ülikoolis ja prof. Rudol Piernay juures ning 2016. aastal alustas ta magistriõpinguid kontserdi- ja oratooriumilaulus prof. Snežana Stamenkovići juures. 2015–2016 õppis ta Milano La Scala Akadeemias, kus ta laulis Papagenot Mozarti ooperi „Võluflööt“ lühendatud versioonis lastele, Teist õpipoissi Bergi ooperis „Wozzeck“ ning Servot Verdi „Kahes Foscaris“. Ta on laulnud mitmetel suurtel kontsertidel Milanos, Veronas ja Mallorcal. Samal ajal debüteeris ta Veronas Dandinina Rossini ooperis „Tuhkatriinu“ ja Jesis Silviona Leoncavallo ooperis „Pajatsid“.

Hooajal 2017–2018 laulis Modestas Sedlevicius mitmetel ooperilavadel Saksamaal ja mujal: Orpheust (Glucki „Orpheus ja Eurydike“) Immlingi festivalil, Massimiliano Matesici  lasteooperis „Kass Ivanka“ Baden-Badeni Festivaliteatris ning Figarot Rossini „Sevilla habemeajajas“ Müncheni Kammerooperis.

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.