Lauri Vasar

laurivasar_small

Bariton

Lauri Vasar õppis laulmist Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning Salzburgi Mozarteumis. Aastatel 2002–2007 oli ta koosseisuline laulja Linzis ja Hannoveris, kus tema kanda olid juhtivad baritonirollid. Sellesse perioodi jäid mitmed debüüdid: Salzburgi festivalil Pentheuse teenri rollis Welleszi ooperis „Die Bakchantinnen“, Rodrigona Verdi „Don Carlos“, Madridi Teatro Realis Al Kasimina Henze ooperis „L’Upupa“ (hiljem ka Lyoni ning Tokyo ooperimajades) ning Ateenas Dallapiccola ooperi „Vang“ nimiosas. Teatro Realis laulis ta külalissolistina ka vangivalvuri rolli Poulenci ooperis „Karmeliitide dialoogid“. Järgnesid rollid maailmaesmaettekannetel: Minotauros Henze ooperis „Phaedra“ (2007, Berliini Riigiooper) ja Mefisto Balada ooperis „Faust/Bal“ (2009, Teatro Real).

Alates hooajast 2009/10 on ta Hamburgi Riigiooperi solist ja tema repertuaari kuuluvad Mozarti Guglielmo („Così fan tutte“), Papageno („Võluflööt“) ja krahv Almaviva („Figaro pulm“), Puccini Marcello („Boheem“), Lescaut („Manon Lescaut“) ja Sharpless („Madama Butterfly“), Belcore (Donizetti „Armujook“), Šaklovitõi (Mussorgski „Hovanštšina“), Jeletski (Tšaikovski „Padaemand“), Escamillo (Bizet’ „Carmen“), samuti nimiosa Mozarti „Don Giovannis“ ja Tšaikovski „Jevgeni Oneginis“. Amsterdamis saatis tema esinemisi Dallapiccola ooperi „Vang“ uuslavastuses suur publikumenu, millele järgnes Schaunard „Boheemi“ uuslavastuses Brüsselis. Samal hooajal laulis ta Barcelonas Ottokari Weberi „Nõidkütis“ (lav. Peter Konwitschny) ja tegi debüüdi Deutsche Oper am Rheinis Britteni ooperi „Billy Budd“ nimiosas, mille eest pälvis Saksa teatriauhinna „Faust“ (2011).

Hooajal 2011/12 leidis tunnustust Kovaljovi roll Šostakovitši ooperis „Nina“ (lav. Peter Stein), millele järgnes taas Dallapiccola „Vang“ Londoni Filharmoonikutega Esa-Pekka Saloneni dirigeerimisel. Budapestis laulis ta Wagneri Wolframit „Tannhäuseris“ ja Amfortast „Parsifalis“ (dir. Adam Fischer). Hooajal 2012/13 laulis Vasar Lyonis Olivier’d Straussi „Capriccios“ ning „Vangi“ nimiosa La Fura dels Bausi uuslavastuses.

Hooajal 2016/17 ootavad teda järgmised rollid: Olivier (Straussi „Cappriccio“, Opéra la Monnaie), Fauré reekviem Bozeni kontserdimajas ja Trienti Auditooriumis, Wolfram (Wagneri „Tannhäuser“, Rahvusooper Estonia), Amfortas (Wagneri „Parsifal“, Berliini Riigiooper ja MüPa Budapest) ning nimiroll Mozarti „Figaro pulmas“ (Berliini Riigiooper).

 

 

 

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.