Kristina Vähi

Kristina_Vähi

Kristina Vähi lõpetas 1996. aastal Tallinna G. Otsa nim Muusikakooli (õp. Mare Jõgeva) ja 2000. aastal Eesti Muusikaakadeemia soololaulu erialal (õp. Riina Airenne). Ta on täiendanud end Haagi Kuninglikus Konservatooriumis (2001) ning kaitses 2003 Eesti Muusikaakadeemias magistrikraadi ooperilaulu erialal (prof. Tamara Novitšenko). Ta on osalenud erinevatel kursustel ja meistriklassides Eva Märtsoni, Judith Beckmani, Matti Pelo jt. juures.

Kristina Vähi on võitnud I auhinna Klaudia Taevi nim noorte lauljate konkursil (1996).

Alates 2006. aastast on Kristina Vähi Rahvusooper Estonia solist. Ta on laulnud ka Vanemuise etendustel, Kuressaare Ooperipäevadel, EMA Ooperistuudio etendustel ning osalenud Smithbridges Production’i korraldatud muusikalides, alates 1997 on ta loomingulise ühenduse Operetta Scretta solist.

Tema rollide hulka kuuluvad Adina (Donizetti „Armujook“), Paruness (Lortzingi „Salakütt“), Ännchen (Weberi „Nõidkütt“), Oscar (Verdi „Maskiball“), Adele (Straussi „Nahkhiir“), Mozarti rollidest Zerlina („Don Giovanni“), Esimene daam („Võluflööt“) ja Despina (Mozarti „Così fan tutte“); Menotti Lucy („Telefon“), Monica („Meedium“) ja Miss Pinkerton („Vanatüdruk ja varas“); Rossini Fanny („Abieluveksel“) ja Clorinda („Tuhkatriinu“); Nedda (Leoncavallo „Pajatsid“), Ninetta (Prokofjevi „Armastus kolme apelsini vastu“), Lisa (Kálmáni „Krahvinna Mariza“), Damon (Händeli „Acis ja Galatea“), Maria (Leigh’ „Mees La Manchast“) jpt. Ta on teinud rolle ka muusikalides ja esinenud kontserdilauljana. Kristina Vähi on võitnud I auhinna Klaudia Taevi nim. noorte lauljate konkursil (1996).

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.