Kristian Benedikt

kristian_benedikt

Kristian Benedikt (tenor)

„…ja loomulikult võimendab efekti tenor Kristian Benedikti (Otello) hääl: ilusa värviga, tumeda ja võimsa kõlaga, millest aimdub palju lubavalt temperamenti ja indu.“

(Il Corriere della sera)

Leedu tenor Kristian Benedikt on rahvusvaheliselt nõutud nimiosaline Verdi ooperis „Otello“. Ta on seda nõudlikku rolli esitanud üle 100 korra: Viini Riigiooperis, Baieri Riigiooperis Münchenis, Maria teatris, Modenas, Piacenzas, Cagliaris, Palermos, Jekaterinburgis, Santiago de Chiles, Vilniuses, Grazis, Baselis, Stockholmis, Läti Ooperifestivalil ja Victoria Pacific Operas, Montreali ooperiteatris ja Savonlinna Festivalil.

Viimese kahe aasta jooksul on ta debüteerinud mitmetes suurtes ooperimajades, nagu Londoni Kuninglikus Ooperis (Canio Leoncavallo „Pajatsites), Otello Viini Riigiooperis, Ungari Rahvusooperis, Al Bustani Festivalil ja Salzburgi lihavõttefestivalil. Tema repertuaari kuuluvad ka Samson (Saint-Saënsi „Simson et Delila“), Herman (Tšaikovski „Padaemand“), debüüt Makedoonia Rahvusooperis Calafina (Puccini „Turandot“); Siegmund (Wagneri „Valküürid“), Don José (Bizet’ „Carmen“), Puccini Cavaradossi („Tosca“) ja Dick Johnson („Tütarlaps kuldsest läänest“), Verdi Radames („Aida“) ja Manrico („Trubaduur“), Eleazar (Halevy „Juuditar“), Edgardo (Donizetti „Lucia di Lammermoor“), nimiosa Giordano „Andrea Chenier’s“, Verdi „Ernanis“, Wagneri „Rienzis“ ja „Lohengrinis“ samuti Hoffmann Offenbachi „Hoffmanni lugudes“ jpt.

Oma lauljateed alustas ta Leedu Ooperi- ja Balletiteatris, kus tema repertuaari kuulus üle 20 rolli. Oma karjääri alustas Benedikt lüürilise tenorina ning salvestas rahvusvahelise kooseisuga, sh Placido Domingo, Ponchielli „La Gioconda“ (dir. Marcello Viotti), järgnes „Don Carlo“ Amsterdamis (dir. Riccardo Chailly) ning etendused Maria teatris ning enamikes Baltimaade ooperimajades.

Ta on teinud koostööd järgmiste dirigentidega: Antonio Pappano, Marco Armiliato, Marcello Votti, Riccardo Chailly, Maurizio Barbacini, Paolo Carigniani, Asher Fisch, Renato Palumbo, Valeri Gergiev, Alexander Vedernikov ja lavastajatega, nagu Giancarlo del Monaco, Damiano Michieletto, Willy Decker, David Alden, Calixto Bieito, Hugo de Ana, Dmitri Bertman, Eimuntas Nekrošius ja Pier Francesco Maestrini.

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.