Eve Mutso

eve_mutso

Eve Mutso (Šoti Ballett)

Eve Mutso on lõpetanud Tallinna Balletikooli 1999. aastal. Samal aastal liitus ta Rahvusooper Estonia balletitrupiga, kus tema repertuaari kuulusid Olympia (Bigonzetti „Coppélia“), Helen (Cannito „Cassandra“) ja solistipartiid Štšedrini „Anna Kareninas“, Pugni „Esmeraldas“, Prokovjevi „Tuhkatriinus“, Tšaikovski „Uinuvas kaunitaris“ ja Adami „Giselle’is“.

2003. aastal liitus ta Soti Balletiga, kus temast sai esitantsija ning ta tantsis 13 aasta jooksul väga eriilmelist repertuaari. Ta lõi Šoti Balletile Blanche DuBois’ tegelaskuju Nancy Meckleri ja Annabelle Lopez Ochoa balletis „Tramm nimega Iha“ (2012) ning tantsis rolli viie aasta jooksul nii Šotimaal kui ka rahvusvahelistel lavadel. Varasemalt on ta naasnud Eestisse külalissolistina, tantsides nimiosa Sir Kenneth MacMillani balletis „Manon“.

Alates 2016. aastast on ta vabakutseline tantsija ja koreograaf. Mutso on teinud kaasa tantsijana ning loonud koreograafia Edinburgh’ Festivali Fringe programmi lavastustele „elEven“ (2014), „Ink of Innocence“ (2015) ja „Tundmatu“ (2016). „Tundmatu“ valiti 2017. aasta San Francisco rahvusvahelise kunsti festivaliprogrammi kavva. Mutso naudib koostööd Šoti Tsirkusekooliga „Aerial Edge“, ta on teinud ühistöid erinevate esinejatega ning loonud koreograafia ja esinenud tantsijana tantsu lühifilmides „Surm kui uus algus“, „Tantsija teekond“ ja „EVE“. Tema värskeim töö on soolo „loop“, mis valmis aasta alguses tellimustööna kaasaegse kunsti galeriilt The Fruitmarket Gallery. Ta on kriitikute auhinna „Critics Circle National Dance Award“ nominent 2005, 2013 ja 2015.

 

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.