Eno Peci

eno_peci

(balletisolist)
Eno Peci omandas tantsuhariduse Tirana Balletiakadeemias ja Viini Riigiooperi balletikoolis. Aastal 2000 sai temas Viini Riigiooperi balletitrupi liige. Kolm aastat hiljem sai temast Viini Riigiooperi ja Volksoperi nooremsolist ja aastal 2009 solist.
Tema repertuaari kuuluvad Albrecht (Tšernõšova „Giselle“), nimiosad Cranko „Oneginis“, Zanella „Spartacuses“ ja Cavallari „Tšaikovski impressioonides“, samuti don José (Bombana „Ballett: Carmen“), Sinihabe (Thossi „Sinihabeme loss“), Espada (Nurejevi „Don Quijote“), Ungari ohvitser ja peigmees (Harangozó sen. „Coppélia“), Rotbart, printsi sõber ja „Poola tants“ (Nurejevi „Luikede järv“), Prints Florimund, Saabastega kass ja Pas de quattre (Wrighti „Uinuv kaunitar“), Drosselmeier (Harangozó „Pähklipureja“), „Araabia tants“ (Nurejevi „Pähklipureja“), Tybalt (Cranko „Romeo ja Julia“), Lenski (Cranko „Onegin“), Lescaut (MacMillani „Manon“), Kolonel „Bay“ Middleton (MacMillani „Mayerling“), Touchstone (Neumeieri „Nagu teile meeldib“), Karenin (Eifmani „Anna Karenina“), Frédéri (Petit’ „Arleeslanna“), Willi (Zanella „Lõpuball“), Oberon (Elo „Suveöö unenägu“), Simone (Ashtoni „Asjatu ettevaatus“) ja mitmed peaosad Cauwenbergh’i, Balanchine’i, Robbinsi, Tharpi, Dantzigi, Kyliáni, Christe’i, Forsythe’i jpt ballettides. Külalisena on ta tantsinud nii Euroopas kui Ameerikas.
Ta on loonud koreograafiat Viini Riigiballeti programmidele „choreo.lab 09“ ja „Noored koreograafid ’12“. 2008. aastal sai temas Albaania Vabariigi ausaadik.

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, kui soovid teatri tegemistega
kursis olla. Värske info ning heade pakkumistega
uudiskiri saadetakse reeglina välja kord kuus.