Elisabeth Teige

5788e7d73d998

(sopran)

Lüürilis-dramaatiline sopran Elisabeth Teige lõpetas 2012. aastal Oslo Riikliku Kunstiakadeemia Ooperiakadeemia. Hooaegadel 2012/13 ja 2013/14 oli ta Norra Ooperi- ja Balletiteatri noorte artistide programmi liige. Tema repertuaari kuulusid Preestrinna (Verdi „Aida“), Kate Pinkerton (Puccini „Madama Butterfly“), Bea (Knut Vaage „Khairos“) ja solistipartiid jõulu- ning uusaastakontsertidel.
Ta on laulnud ka Helenat Boito „Mefistofeleses“ (Krakowi Ooperiteater, 2014) ja esinenud sama lavastuse külalissolistina Trondheimis (2015). 2015. aasta märtsis astust ta külalissolistina üles Suure Teatri laval kontserdil „Maailma noored ooperihääled“. Tema repertuaari kuuluvad ka Vürstinna Marie Thérèse (Straussi „Roosikavaler“), Cio-Cio-San (Puccini „Madama Butterfly“), Mozarti Arminda („Armastuse pärast aednikuneiu“) ja Esimene daam („Võluflööt“), Michaëla (Bizet’ „Carmen“) ja nimiroll Puccini „Õde Angelicas“.
Elisabeth tegi Wagneri-debüüdi Norra Ooperi- ja Balletiteatris 2015. aastal Sentana „Lendavas hollandlases“. Hooajal 2016/17 laulab ta Elsat Wagneri „Lohengrinis“ (St Galleni teater), Sentat „Lendavas hollandlases“ (Frankfurt) ja Leonoret Beethoveni „Fidelios“ (Norra Ooperi- ja Balletiteater), sopranipartiid Beethoveni Üheksandas sümfoonias (Malta) ja Carlottat Schrekeri ooperis „Häbimärgistatud“ (St Galleni teater).

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.