• kava-header

Darrel Ang

darrell_ang1

(dirigent)

Darrell Angi rahvusvaheline karjäär sai hoo sisse pärast 50. noorte dirigentide konkurssi (2007), kus ta võitis esikoha kõigis kategoorites – Grand Prize, publikuauhind ja orkestriauhind – ning asus Bretagne’i Sümfooniaorkestri muusikajuhi kohale. Sellele järgnesid esinemised tuntud orkestritega, nagu Prantsuse raadio filharmooniaorkester, Lyoni rahvusorkester, Strasbourgi filharmooniaorkester, Milano Giuseppe Verdi nimeline sümfooniaorkester, Peterburi filharmooniaorkester, Berliini Kontserdimaja orkester, Viini Kammerorkester, Kopenhaageni filharmoonia orkester jpt. Kolm aastat hiljem valiti Darrell Ang osalema prestiižsses Allianz Cultural Foundationi rahvusvahelises dirigentide akadeemias ning olema Londoni filharmoonikute ja Filharmoonia orkestri resident-dirigent.
Aastal 2015 debüteerid ta Kuningliku Liverpooli Filharmoonia orkestriga, mille tulemusena kutsuti teda orkestrit juhatama hooajal 2015/16. Oma kodulinnas Singapuris sai temast Singapuri Sümfooniaorkestri noorim abidirient, kus ta assisteeris Lan Shuid viiel aastal. Ta on olnud ka Singapuri Riikliku Noorteorkestri muusikajuht. Külalisdirigendina on ta töötanud mitmete Aasia parimate muusikakollektiividega, sh Hong Kongi filharmoonikute ja Taiwani Riikliku sümfooniaorkestriga. Darrelli viimaste projektide hulka kuulub Singapuri noorte muusikute fond ja selle juures tegutsev orkester, mille ülesandeks on koguda raha kohalike noorte muusikute arendamiseks.
Darrell Ang alustas muusikaõpingutega juba nelja-aastaselt, mil ta alustas viiuli-, klaveri- ja fagotiõpinguid. Dirigeerimist õppis ta Peterburis, kandes edasi legendaarse Ilja Mussini kooli. Peterburis õppis ta armastama 20. sajandi vene muusikat, millest on prantsuse ja kaasaegse Aasia muusika kõrval saanud tema repertuaari selgroog.

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, kui soovid teatri tegemistega kursis olla.

Värske info ning heade pakkumistega uudiskiri saadetakse reeglina välja kord kuus.

Vaata Youtube kanalit