Angelika Mikk

angelika_mikk-e1336397359683

(koloratuursopran)
Angelika Mikk on lõpetanud klassikalise laulu erialal 1996. aastal G. Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli (Ervin Kärveti kl.), aastal 2002 Eesti Muusikaakadeemia bakalaureuseõppe ning 2004 magistriõppe (mõlemad Nadia Kuremi juhendamisel). Ta on täiendanud end Ileana Cotrubase, Paolo De Napoli, Judith Beckmanni juures, Kevin Smithi suvekursustel ja Hartmut Hölli Lied’i meistrikursustel.
Angelika Mikk on jõudnud Marseilles’ rahvusvahelistel ooperilauljate võistlusel 2003 ja Julián Gayarre lauluvõistlusel Hispaanias, Pamplonas 2004 poolfinaali ning Klaudia Taevi nimelisel ooperilauljate konkursil Pärnus 2005 kuue finalisti hulka. Aastatel 2007–2013 oli ta Rahvusooper Estonia solist. 2013. aastast on ta vabakutseline.

Angelika Miku rollide hulka kuuluvad Juliet (Britteni „Väike korstnapühkija“), Sofia (Rossini „Sinjoor Bruschino“), Lucy (Menotti „Telefon“), Öökuninganna (Mozarti „Võluflööt“ Vanemuises ja Soome RO-s), Amina (Bellini „La sonnambula“ Gdański ooperifestivalil), Adina (Donizetti „Armujook“), Adele (J. Straussi „Nahkhiir“), Elvira (Rossini „Itaallanna Alžiiris“ Gdański ooperifestivalil), Clorinda (Rossini „Tuhkatriinu“), Roxane (Tambergi „Cyrano de Bergerac“), Frasquita (Bizet’ „Carmen“, Promfest Ooperimuusika Festival 2007), Gilda (Verdi „Rigoletto“), Clarice (Haydni „Elu kuu peal“, Nargen Festival 2008), Pepi Pleininger (J. Straussi „Viini veri“), Ajakirjanik (Vihmandi „Armastuse valem“), Jemmy (Rossini „Wilhelm Tell), Oscar (Verdi „Maskiball“), Ninetta (Prokofjevi „Armastus kolme apelsini vastu“), Preili Rosenblum (Vinteri/Raudmäe „Pipi Pikksukk“) ja Lilleneiu (Wagneri „Parsifal“) jt. Ta on esinenud ka solistina vokaalsümfooniliste suurvormide ettekannetel, sh ka väljaspool Eestit.

Tema kontserdirepertuaari kuuluva sopranipartiid Mozarti „Missa G-duuris“, Schuberti „Missa G-duuris“, Orffi „Carmina buranas“, Urmas Sisaski „Missa nr 2“, John Rutteri „Glorias“, Webberi reekviemis. Ta on Eesti teatri aastaauhindade nominent 2007 muusikalavastuste alal. Angelika Mikk on osalenud ka mitmetes tuntud Eesti teleseriaalides nagu „Kättemaksukontor“, „Kelgukoerad“, „Tupiktänava mehed“ ja „Pilvede all“.

http://www.angelikamikk.eu/

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.