Andris Ludvigs

andris-ludvigs

(tenor)

Andris Ludvigs omandas magistrikraadi Jāzeps Vītolsi nimelises Läti Muusikaakadeemias. Ta on täiendanud end Regina Macute, Barbro Marklund-Pētersone ja Liv Janseni meistriklassides.

Ta on esinenud Inese Galante „Summetime“ festivalil (2008) ning Garezersi Ameerika-Läti keskuses Michiganis (2007) ja on olnud IX Läti Noorte Laulu- ja Tantsufestivali solist (2005). Ooperistuudios Figaro on Andris Ludvigs esitanud Fritzi (Mascagni „L’amico Fritz“) ja Bertelit (Blechi „Pitseeritud“). Debüüdi Läti Rahvusooperis tegi ta 2009. aastal Nemorinona Donizetti ooperis „Armujook“. Tema repertuaari kuuluvad nimiroll Wagneri „Tannhäuseris“, don José (Bizet’ „Carmen“), Puccini Cavaradossi („Tosca“), Pinkerton („Madama Butterfly“), Luigi („Mantel“), Tots (Kalninsi „Mängisin, tantsisin“), Ivan Lõkov (Rimski-Korsakovi „Tsaari mõrjsa“), Raitis (Skulte „Vilkači pärijanna“), Don Ottavio (Mozarti „Don Giovanni“), Ismaele (Verdi „Nabucco“) ja Froh (Wagneri „Reini kuld“).

Andris Ludvigs on laulnud Zagrebi Rahvusteatris, Alfredot „La traviatas“ Leedu Rahvusooperis ja Rahvusooperis Estonia (2011). Lisaks on ta esinenud Masqaţi Kuninglikus Ooperis, Minski Ooperifestivalil, kontserdilavadel New Yorgis, Torontos, Lissabonis, Minskis ja Peterburis.

Andris Ludvigs on Läti Gaasi auhinna laureaat kategoorias parim ooperisolist 2010.

 

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.