Aleksandrs Antoņenko

aleksandrs

Aleksandrs Antoņenko on silmapaistev tenor, kes võib juba kolmekümne aastaselt olla uhke eduka rahvusvahelise karjääri üle. Aleksandrs Antonenko üllatab oma laia hääleulatusega ning vokaalselt ja emotsionaalselt keerukate ooperirollide suurepäraste tõlgendustega.
1998. aastal lõpetas ta Jāzeps Mediņši muusikakooli, kus ta õppis laulmist Margarita Gruzdeva klassis. Aleksandrs Antonenko on õppinud ka Läti Muusikaakadeemia lauluosakonnas Arvīds Luste juhendamisel. 1997. aastal liitus Antonenko Läti Rahvusooperi kooriga, kuid juba järgmisel aastal sai temast samas solist. Antonenko on laulnud järgmisi rolle: don Ottavio (Mozarti „Don Giovanni“), Hermann (Tšaikovski „Padaemand“), Lenski (Tšaikovski „Jevgeni Onegin“), Rodolfo (Puccini „La bohème“), Cavaradossi (Puccini „Tosca“), Luigi (Puccini „Mantel“), Des Grieux (Puccini „Manon Lescaut“), Alfredo (Verdi „La traviata“), Othello (Verdi „Othello“), Ismaele (Verdi „Nabucco“), Vürst (Dvořáki „Näkineid“), Erik (Wagneri „Lendav hollandlane“), Giuseppe Hagenbach (Catalani „La Wally“), José (Bizet’ „Carmen“), jt. Aleksandrs Antonenko on osalenud ka vokaal-sümfooniliste teoste ettekannetel: Verdi reekviem, Beethoveni „Missa Solemnis“ ja Sümfoonia nr 9.

1993. ja 1996. aastal võitis ta muusikakoolide noorte lauljate võistluse ning 2003. aastal pälvis ta Läti muusika Grand Prix. 2004. aasta sügisest alates on ta regulaarselt esinenud Londoni Covent Gardenis, Metropolitan Operas (koos Renée Flemingiga), Viini Riigiooperis, Monte Carlo Ooperis, Deutsche Opera am Rheinis, Berliini ja Grazi ooperiteatrites, Dresdeni Semperoperis, Stockholmi Kuninglikus Ooperis jm.

 

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.