Hea teada

ASUKOHT JA PARKIMINE

Vaata siit

ETENDUSTE ALGUSAEG
Teatrisaali õhtused etendused algavad tavaliselt kell 19.00 (pühapäeviti tavaliselt kell 17.00) ja päevased kell 12.00. Maja avatakse 1 tund enne etenduse algust. Palun tulge teatrisse piisava ajavaruga, et leida õigeaegselt oma istekoht! Hilinejaid saali ei lubata. Etenduse ajal saalist väljunud pääsevad oma kohale tagasi peale vaheaega. Talveaia ja Valge saali kontsertidel ning Kammersaali etendustel on erinevad algusajad. Vajaliku info leiate kodulehelt.

GARDEROOBID
Teatris on valvega tasuta garderoobid. II rõdu külastajate garderoob asub IV korrusel. Üleriietes saalidesse ei lubata. Riietus: tumedast ülikonnast viisaka vabaajariietuseni.

KOHVIKUD JA BAARID
Etenduste vaheaegadel pakub Talveaias, Valges ja Sinises saalis, 2. rõdul asuvas Arlekiini baaris ja 0-korrusel asuvas kohvikus Colombina suupisteid ja jooke Rahvusooperi catering.
Kohvikud avatakse 1 tund enne etendust ja need on lahti kuni viimase vaheaja lõpuni. Vaheaeg möödub meeldivamalt, kui toidud/joogid on ette tellitud. Tellida saate siinsamas koduleheküljel ning tund enne etendust baarides kohapeal. Rühmatellimused palume saata e-mailile catering@opera.ee.

BINOKLILAENUTUS
Garderoobist on võimalik laenutada teatribinokkel 2 EUR eest. Tagatis 40 EUR või isikuttõendav dokument. Binokli saab laenutada alates 1 tund enne etendust ja see tuleb tagastada pärast etenduse lõppu samal päeval.

ISTMEPADJAD LASTELE
Lastele on võimalik tasuta laenutada istmepatju teatri garderoobist enne etendust ja etenduse vaheajal. Istmepatju on piiratud koguses.

SUBTIITRID
Ooperietendused esitatakse originaalkeeles ja etendustel on tavaliselt eesti- ja ingliskeelsed subtiitrid (Estonia teatrisaalis). Operetid, muusikalid ja lasteetendused esitatakse eesti keeles. Võimalike subtiitrite (ka võõrkeelsete) olemasolu saate kontrollida etenduse sisu juures kodulehel.

ETENDUSELE RATASTOOLIS
Ratastoolis külastajale leitakse parim võimalik koht teatrisaalis (ruumi on 4 ratastoolile). Selleks palume tellimuse esitamisel ja piletiostul teenindajat ratastoolis külastajast informeerida. Teatris on olemas lift ja invatualett. Kammersaali on ratastoolis ligipääs raskendatud ja seal ei ole invatualetti.

PILDISTAMINE JA VIDEO
Etenduste pildistamine ja audio/videosalvestamine on lubatud vaid erikokkuleppel.

SUVENIIRID
Teatri suveniirilett on avatud tund enne etendust ja vaheaegadel. Valik suveniire saadaval piletikassas selle lahtiolekuaegadel.

SUITSETAMINE
Suitsetamine ei ole teatri ruumides lubatud.

EKSKURSIOONID TEATRIMAJAS

Vaata siit

LAVASTUSTE TASUTA INFOTUNNID 113. HOOAJAL
Sinises saalis

P 23.09 kell 16.00 TÜTARLAPS KULDSEST LÄÄNEST
L 10.11 kell 18.00 BALLETIÕHTU. EESTI BALLETT 100
N 10.01 kell 18.00 OPERETIKUNINGAS IMRE KALMAN
P 27.01 kell 16.00 TSAARI MÕRSJA
P 31.03 kell 16.00 ROMEO ja JULIA

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.