• Balletiklubi

Balletiklubi

2015. aastal alguse saanud Eesti Rahvusballeti Sõprade Klubi kutsub taas noori balletihuvilisi põnevatele kohtumistele. 2017. aasta kevadel on kavas neli kohtumist, mis on mõeldud eelkõige lastele ja noortele.

Eesti Rahvusballeti Sõprade Klubi on loodud Eesti Rahvusballeti kunstilise juhi Toomas Eduri algatusel. Klubi liikmeks võivad astuda kõik huvilised. Klubi kohtumised on tasuta. Liikmed saavad osta sooduspileti etendusele balletiklubi toimumise päeval vabade kohtade olemasolul.

Balletiklubi kohtumised 2017. aasta kevadel:

P 29.01 kell 11.00 KÕIK KOHAD TÄIS!
Enne etendust on teatrimajas väga põnev – lavamehed sätivad viimaseid dekoratsioone paika; rekvisiitorid on valmis pannud pöialpoiste kirkad, labidad ja laterna, jahimehe püssi, mürgitatud õuna jms; proovisaalides teevad soojendust balletiartistid; tantsijad istuvad juba grimmis, sest neile tuleb eraldi külge kleepida pöialpoistele iseloomulikud ninad, kõrvad ja lõuad. Kiikame nii proovisaalidesse kui grimmiruumi ja vaatame, millised näevad välja etenduse kostüümid lähedalt. Majatuurile järgneb ballett „Lumivalgeke ja 7 pöialpoissi“.

P 26.02 kell 16.00 KÕIK KOHAD TÄIS!
Pea iga väikese tüdruku unistuseks on kanda kohevat tüllseelikut ja saada printsessiks või balleriiniks. Kohtume Eesti Rahvusballeti tantsijatega ja uurime, milline on balleriini tööpäev, mida ta sööb, millal puhkab ja kuidas on Eestis võimalik saada balleriiniks. Kiikame tantsijate garderoobidesse ja vaatame, kuidas nad etenduseks valmistuvad. Kokkusaamisele järgneb ballett „Luikede järv“.

P 19.03 kell 16.00 KÕIK KOHAD TÄIS!
Kostüümid ja grimm. Charles Perrault’ muinasjuttude ainetel valminud balletis „Uinuv kaunitar“ on väga palju huvitavaid tegelasi: haldjad, nõiad, loomad, linnud ning loomulikult prints ja printsess. Vaatame, kus ja kuidas valmivad kavanditest kostüümid ning millist grimmi tegelastele tehakse. Kokkusaamisele järgneb ballett „Uinuv kaunitar“.

P 09.04 kell 16.00 KÕIK KOHAD TÄIS!
Patškad ja varvaskingad. Iga väikese tüdruku unistuseks on kanda kohevat ja värvilist patškat ehk rõngasseelikut. Räägime, kes oli esimene varvaskingade kandja ning milliseid varvaskingi kannavad tänapäeval tantsijad. Proovime stange ääres jalgade ja käte positsioone balletis. Kokkusaamisele järgneb ballett „Giselle“.

Kogunemine teatri fuajees.

Lisainfo ja kohtumistele registreerimine:

Tuuli Potik
Noortetöö juht
Rahvusooper Estonia
E-kiri: junior@opera.ee
www.opera.ee/noored

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.