• kava-header

Balleti esseekonkurss

BALLETIÕHTU: „SYMBIONT(S). PETRUŠKA“. ESSEEKONKURSS „MINU TANTSUELAMUS“

19. novembril kell 12 kutsub Eesti Rahvusballett noori vaatama balletiõhtut „Symbiont(s). Petruška“ ning osalema sellega kaasneval esseekonkursil „Minu tantsuelamus“.

Etendust külastanute esseesid ootame hiljemalt 8. detsembril aadressil junior@opera.ee või Estonia pst. 4, 10148, Tallinn, märgusõna „Esseekonkurss“.

Auhinnad parimatele kirjutajatele antakse üle konkursi pidulikul lõputseremoonial 15. jaanuaril enne „Uinuva kaunitari“ etendust. Peaauhinnaks on reis Londonisse sealse balletieluga tutvuma. Auhinnad on välja pannud Suurbritannia Suursaatkond Tallinnas, Briti Nõukogu, Tallinna Vesi, Rahva Raamat ja Kalev.

Etenduse külastamiseks ja esseekonkursil osalemiseks kohtade tellimine telefonil 683 1210 või e-kirja teel estonia@opera.ee. Pileti hind konkursil osalejatele 6 eurot. Lisainfo: junior@opera.ee, tel 683 1323.

Esseekonkursi reeglid
1. Konkursil võivad osaleda noored vanuses 14–20.
2. Konkursist osavõtu eelduseks on balletiõhtu „Symbiont(s). Petruška“ külastamine rahvusooperis 19. novembril kell 12.
3. Konkursitöö peab olema esitatud eesti keeles ja varustatud järgmiste andmetega: autori ees- ja perekonnanimi, vanus ning autori e-posti aadress ja kontakttelefon.
4. Esitada saab töid pikkuses 2500–4500 tähemärki, nii arvutikirjas kui ka käsitsi kirjutatuna. Tööd tuleb saata aadressil junior@opera.ee või Rahvusooper Estonia, Estonia pst 4, 10148 Tallinn, märgusõnaga „Esseekonkurss“.
5. Konkursi tööde eest tasu ei maksta.
6. Osaleja annab kirjatöö konkursile esitades korraldajale õiguse seda tasuta kasutada (avaldada veebis, trükistes, ajakirjanduses, panna välja näitustel), märkides ära autori nime.
7. Välja antakse auhinnad kahes vanusekategoorias (14–17, 18–20). Võitjaid ootavad auhinnad.
8. Töid hindab žürii koosseisus: Eesti Rahvusballeti kunstiline juht Toomas Edur, Eesti Rahvusballeti kunstilise juhi assistent Age Oks, turundusspetsialist Leenu Nigu, noortetöö juht Tuuli Potik, arhiivi toimetaja Piret Verte ja toetajate esindajad.
9. Hindamisel arvestatakse teemakäsitlust, arutluskäiku ja loomingulisust, süžee huvitavat kajastamist, julgeid ja originaalseid ideid ning seisukohtade põhjendatust.
10. Võitjad kuulutatakse välja 15. jaanuaril. Parimate tööde autorid ja tööd avalikustatakse rahvusooperi kodulehel www.opera.ee. Korraldaja võtab võitjatega ühendust.

Big_ben_closeupSYMBIONT(S)
Koreograaf: Wayne McGregor
Muusika: Andy Cowton, zoviet*france, Slam
Valguskunstnik: Lucy Carter
Lavastaja: Antoine Vereecken

„Symbiont(s)“ on Wayne McGregori 2000. aastal Londoni Kuningliku Balleti tellimusel valminud lavastus, mis ühendab endas stiililisi äärmusi. Teos keskendub seitsmele tantsijale loodud mõistatusele, millest igaüks esitab väljakutse klassikalisele tantsutehnikale. Laval toimuvat saadab leegitsev valguse ja varjude mäng, mille on loonud tuntud valguskujundaja Lucy Carter.

PETRUŠKA
Koreograaf-lavastaja: Mai Murdmaa
Dekoratsiooni- ja kostüümikunstnikud: Kaspar Jancis, Mai Murdmaa
Valguskunstnik: Anton Kulagin

Mai Murdmaa: „Petruška on vene folkloorist tuntud Ivanuška modifikatsioon. Ta on laadakloun või ka laadateatri nukk. Stravinski lähenes teosele sügavamalt, tuues sinna ka sotsiaalse momendi. Mingil määral on tema Petruška vene kirjanduses (Tšehhov, Dostojevski) levinud eluga pahuksis „väike inimene“. Seda muusikat on lavastanud paljud koreograafid, tuntumad on Mihhail Fokini ja Maurice Bejart’i versioonid. Meil on tegevus viidud balletitruppi, säilitades kõik tunnetuslikud vahekorrad. Petruška armub priimabaleriini, kes eelistab talle esitantsijat. Trupi liikmed ei võta ka võimuga pahuksis Petruškat omaks ning ta on õnnetu ja üksik.“

Kestus: 1 tund 30 minutit
Esietendus: 15.11.2013

 

logod-balleti-esseekonkurss2

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.