Noorte teatrihäppening “Armastus Salakaubaks”

 
 
13. märts 2011 leidis Estonia teatrisaalis aset Rahvusooper Estonia ja Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 koostöös valminud noorte teatrihäppening, mis kandis pealkirja “Armastus salakaubaks”. Suurprojekti ettevalmistus oli aga alanud juba palju varem.

 
Veebruari keskel said 20 kooli kätte noodid Tšaikovski, Mozarti, Puccini, Bizet’, Wagneri jt tuntud ooperi- ja balletiheliloojate teostega. Estoonlaste näpunäidete kohaselt algasid ettevalmistused noorte teatrihäppeningiks. Projekti „Täna teeme ooperit“ raames kehastusid Eestimaa eri paikades 300 noort lauljateks, tantsijateks, pillimeesteks, kunstnikeks, dekoraatoriteks, õmblejateks, lavameistriteks, dramaturgideks jne – esindatud oli enamik ooperimaja ametitest. Kokku saadi vaid üheks napiks nädalalõpuks ja 13. märtsil jõudsid pöörase avantüüri tulemused vaatajate ette.

Ettevõtmisele pani õla alla Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011, kelle eesmärgiks oli tuua pealinna suurima teatri muusikamaagia lähemale kogu Eesti noorsoole. Kui seni oli rahvusooperi igasuvisest projektist „Täna teeme ooperit“ osa saanud vaid Tallinna lapsed, siis nüüd osalesid teatrihäppeningis lisaks neile Pärnumaa, Tartumaa, Ida- ja Lääne-Virumaa, Harjumaa, Raplamaa ja Saaremaa põhikoolide, gümnaasiumite ning huvikoolide õpilased.

„Armastus salakaubaks“ oli klassikalise ooperi- ja balletimuusika hittidel põhinev lavastus, mis otsis lahendust praeguse aja probleemidele: rahapuudus, pangalaenud, majanduslangus ja võimalik maailmalõpp. Kas selle kõige keskel on kohta unistustele ja lootusele? Kas armastus päästab maailma või on see tänapäeval muutumas salakaubaks?

Noori juhendasid dirigent Priit Aimla, lavastaja Ivo Eensalu, liikumisjuht Jüri Nael, koreograaf Lemme Saarma, kunstnik Jane Kaas, noortetöö juht Mailis Kuur ja paljud teised Estonia töötajad, fännid ja vabatahtlikud abilised.

Lähemalt võite projektist lugeda ka rahvusvahelise ooperi- ja tantsuhariduse võrgustiku RESEO väljaandest “Amaze me”.

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.