Uudised

Urve Tauts esitles CD-plaati “Merepildid suveöös”

03.11.2020 / Marion Leppik

20201103_152521

Legendaarne metsosopran Urve Tauts esitles täna Estonia restoranis oma CD-plaati „Merepildid suveöös“, mis on pühendatud Peeter Lilje 70. sünniaastapäevale.

Lummavalt kauni häälega Urve Tautsi repertuaar on olnud läbi aegade väga rikkalik ning eripalgeline – sinna kuulub üle 70 ooperi- ja operetirolli – ning see kajastub ka välja antud plaadil. Ooperi ja opereti kõrval oli Tauts aastakümneid ka vokaalsümfooniliste suurvormide hinnatud esitajaks. Tema töödes kerkib esile näitlejameisterlikkus, karakterite psühholoogiline sügavus ja eluline usutavus, musikaalsus ja stiilitunne.

Urve Tautsi ja Peeter Lilje koostöö sündis Estonia teatris, kus Lilje juba tudengina 1973. aastal tööd alustas. Esimesed tema juhatatud ooperid olid Leo Normeti Pirnipuu ja Giuseppe Verdi „La traviata“, milles laulis ka Urve Tauts. Kahekümne ühise tööaasta hulka mahtus kümmekond lavastust ja tohutu hulk etendusi.

Pühapäeval, 8. novembril tähistab Rahvusooper Estonia metsosopran Urve Tautsi 85. ning koloratuursopran Anu Kaalu 80. sünnipäeva „La traviata“ etendusega.

 

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.