Blogi

Rahvusballett tõi lavale “Anna Karenina”

01.09.2020 / Marion Leppik

anna-karenina_foto-autor-todd_richter_tantsijad-jevgeni-grib-ja-anna-roberta

1. septembril esietendus Rahvusooperis Estonia Marina Kesleri ballett „Anna Karenina“. Tegemist oli 115. hooaja avalavastusega, millega teater ühtlasi tähistas koreograaf Marina Kesleri 50 aasta juubelit. Lavastuse kunstnik on Reili Evart ja valguskunstnik Rasmus Rembel. Muusikalise kujundaja rollis oli lavastaja Marina Kesler. Dirigendid Kaspar Mänd ja Lauri Sirp.

Lavastaja sõnul on aeg „Anna Karenina“ jaoks küps. „Kumb on tapvam, kas armastus või ühiskond? Mis juhtub, kui armastus ei ole vaba? Ja kellele lõpuks Anna ikkagi kätte maksab, kas armastatule, elule või ühiskonnale?“ Just neile küsimustele otsib Marina Kesler oma lavastuses vastuseid.
Ballett „Anna Karenina“ baseerub Lev Tolstoi maailmaklassikasse kuuluval romaanil ning XX sajandi ühe väljapaistvama helilooja Dmitri Šostakovitši muusikal – mõlema loomingut ühendab venepärane hingeavarus ja emotsionaalsus, mille lavastaja on köitnud pinget pakkuvaks tervikuks.

„Anna oli habras naine, kes julges astuda vastu kogu ühiskonnale. Mulle tundub, et tema armastus pidi olema määratu suur. Ta oli naine, kes julges armastada iga keharakuga,“ leiab Marina Kesler.

Nimiosas Anna Roberta (esietendusel), Alena Shkatula, Laura Maya, Lola Howard, Marita Weinrank.
Vronski rollis Jevgeni Grib (esietendusel), Cristiano Principato, Andrea Fabbri, Francesco Piccinin.
Karenin – Anatoli Arhangelski (esietendusel), Ali Urata, Marcus Nilson, William Newton.
Teistes osades Eesti Rahvusballeti trupp ning Tallinna Balletikooli õpilased.

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.