Uudised

Suvel teater puhkab!

17.06.2020 / Alisson Kruusmaa

estonia-teater_colours-of-tranquillity_20200418

Täna lõppeval ja eriolukorra tõttu ootamatult lühikeseks kujunenud 114. hooajal andis Rahvusooper Estonia kokku 283 etendust ja kontserti, mida külastas 121 321 teatrisõpra. Etendustegevuse peatudes kolis Estonia oma ettevõtmised internetti ja need kogusid ühtekokku 583 400 unikaalset vaatamist.

Teatrisaalis toimunud etendustest kogusid kõige enam vaatajaid Wagneri ooper „Lendav hollandlane“, Schiavoni ballett „Alice Imedemaal“ ning muusikal „Viiuldaja katusel“. Populaarsed olid ooperitest veel Verdi „La traviata“ ja Gounod’ „Romeo ja Julia“. Ballettidest kujunesid publiku lemmikuteks Tšaikovski „Pähklipureja“ ja Kesleri „Kratt“. Operettidest ja muusikalidest osutusid menukamaks Bernsteini muusikali „West Side Story“ eestikeelsed etendused ja Vinteri-Raudmäe lastemuusikal „Pipi Pikksukk“. Lisaks Tallinnale andis rahvusooper lõppenud hooajal etendusi Haapsalus, Pärnus, Jõhvis, Paides, Viljandis, Tartus, Rakveres ja Narvas.

Eriolukorra kehtestamisega tavapärane etenduste andmine peatus, kuid teatri tegevus sellega ei katkenud. Et keerulisel ajal publiku jaoks olemas olla, koliti ettevõtmised internetti. Aprilli ja maikuu vältel toodi laupäeviti Facebooki ülekandena publiku ette varasemate lavastuste salvestused. Argipäeva hommikuti julgustas Eesti Rahvusballett inimesi kodus balleti harjutama, koduõppele suunatud kooliõpilaste jaoks valmistati ette virtuaalsed muusikatunnid ja kuni hooaja lõpuni rõõmustatakse muusikasõpru lühikontsertidega. Ühtekokku on Estonia ettevõtmised internetis kogunud 583 400 unikaalset vaatamist. Neist kõige populaarsemaks osutus Eesti Rahvusballeti solisti Ketlin Oja hommikune harjutustund, mida on praeguseks vaadanud ligi 80 000 inimest.

Rahvusooper Estonia 114. hooaeg lõpeb täna kell 19 virtuaalse lühikontserdiga, mis kannab pealkirja „Legend“, kontserti näeb nii teatri kodulehel kui ka Facebooki kanalis. Uus, järjekorras 115. hooaeg saab alguse 29. augustil Tartus ja 30. augustil Tallinnas traditsioonilise Vana Tallinn Galaga, kus Estonia ooperisolistide kõrval astuvad publiku ette Ain Anger, Mirjam Mesak ja Juhan Tralla.

Teatri piletikassad avatakse pärast suvepuhkust taas 4. augustil, seni saab pileteid osta internetist www.piletimaailm.com.

Estonia restoran on augustikuus saadaval erapidude ja -sündmuste korraldamiseks. Alates septembrist on restoran avatud kõikidele huvilistele kolmapäevast laupäevani kell 16.00 kuni 22.00. Lisainfo ja broneeringud meiliaadressil restoran@opera.ee või telefonil 5305 1595.

Rahvusooper tänab kõiki teatrisõpru ning soovib ilusat suve ja tugevat tervist! Kohtumiseni Estonias sügisel!

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.