Uudised

Sel nädalal virtuaalteatris: austusavaldus Verdile ja ballett tummfilmide ajastust

20.05.2020 / Leenu Nigu

andre_upkin

Esimesel eriolukorra järgsel nädalal pakub rahvusooper publikule nautimiseks Giuseppe Verdi loomingule pühendatud lühikontserti ja humoorikat balletti „Rosalinde.

Neljapäeval, 21. mail kell 19 toome Estonia kodulehel ja Facebooki kanalis publikuni lühikontserdi „Evviva Verdi!“. Itaalia tuntuima ooperihelilooja looming on täis armastust: olgu selleks armastus kodumaa, isalikud tunded laste või mehe kirg naise vastu. Kõike seda on tema teostes ülevate meloodiatega kujutatud. Kontserdil pakume kuulamiseks katkendeid sel kevadel esietendumata jäänud ajaloolis-müütilisest ooperist „Jeanne d’Arc“ ja aegumatust armastusloost „La traviata“. Esinevad Aare Saal (bariton), Elena Bražnik (sopran) ja Ivo Sillamaa (klaver).

Laupäeval, 23. mail kell 19 näitab Rahvusooper Estonia oma Facebooki lehel ülekandena Ronald Hyndi humoorikat balletti „Rosalinde“, mis on loodud Johann Straussi muusikale. Ballett viib vaatajad 1920. aastate muusikalide ja tummfilmide ajastusse ning pikantsete intriigide maailma. „Rosalinde“ on ühtaegu naljakas ja ülev, aga ka kaunilt romantiline teos. Balletis kõlavad kaks tuntud Johann Straussi muusikapala: valss „Ilusal sinisel Doonaul“ ning polka „Välk ja müristamine“. Lavastuse kunstnik on Peter Docherty Inglismaalt ja dirigent Jüri Alperten, osades Anatoli Arhangelski, Alena Shkatula, Eve Andre, Sergei Upkin jpt.

Püsime terved ja kohtume teatris sügisel!

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.