Uudised

Estonia näitab ooperiversiooni „Armastusest kolme apelsini vastu“

29.04.2020 / Alisson Kruusmaa

armastus-kolme-apelsini-vastu

Laupäeval, 2. mail näitab Estonia oma Facebooki lehel ülekandena Sergei Prokofjevi koomilist ooperit „Armastus kolme apelsini vastu“. Ooperi esietendus toimus Rahvusooperis Estonia 2010. aastal, selle lavastajaks oli Dmitri Bertman ja muusikaliseks juhiks Arvo Volmer.

Prokofjevi ooper „Armastus kolme apelsini vastu” on 20. sajandi vene helilooja nägemus itaalia improvisatsioonilisest maskikomöödiast commedia dell’arte’st. Carlo Gozzi 1761. aastal ilmunud sürrealistliku ja fantaasiarohke näidendi põhjal kirjutas Prokofjev ise libreto teosele, milles põimuvad maagia, komöödia ja satiir.

Lavastaja Bertman on oma käega lavateosele veel värve juurde lisanud. „Tahtsin teha lavastuse, mis oleks nagu vitamiin, tuua Põhja-Euroopa külma kliimasse päikest, energiat, fantaasiat …” nõnda kirjeldab lavastaja oma taotlusi.

Laupäeva õhtul tuleb näitamisele otsesalvestus, mis võeti koostöös Eesti Rahvusringhäälinguga üles ooperi esietendusel 2010. aasta jaanuaris. Lavastuse kunstnikud on Igor Nežnõi ja Tatjana Tulubjeva, osades Priit Volmer, Mart Madiste, Helen Lokuta, Jassi Zahharov jpt.

Teatriõhtule kohaselt algab etendus laupäeval kell 19 ja jääb järele vaadatavaks üheks nädalaks. Etendus on publikule tasuta, Facebooki kontot vaatamiseks omama ei pea. Etendus on eesti keeles ja seda saab näha veebilehel: https://www.facebook.com/Rahvusooper/live/

Rahvusooper tänab südamest häid pikaaegseid koostööpartnereid Eesti Rahvusringhäälingut ja Estonian Records Productionit, kellega koostöös etendused läbi interneti publikuni tuuakse. Ooperit „Armastus kolme apelsini vastu“ esitatakse Boosey & Hawkes Music Publishers Limited loal.

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.