Uudised

Rahvusooper Estonia toob kodumaise ooperi ja balleti koju kätte

31.03.2020 / Stina Vürmer

faust_300x180

Rahvusooper Estonia alustab lavastuste näitamist Facebooki teel, et muusikateatri sõpradele ka eriolukorra tingimustes rõõmu valmistada. Laupäeva õhtuti tuuakse publikuni üks ooperi- või balletilavastus. Teatriõhtule kohaselt algab esimene etendus laupäeval, 4. aprillil kell 19.00 ja see jääb järele vaadatavaks üheks nädalaks. Järgmisel laupäeval tuleb näitamisele juba järgmine lavateos.

Esimesena toob Estonia publikuni Charles Gounod’ ooperi „Faust“, milles Mefisto rolli laulab Ain Anger. Ooperi on lavastanud Dmitri Bertman Moskva Helikoni ooperiteatrist. Dirigent on Vello Pähn ja kunstnik Ene-Liis Semper. Teistes osades Oliver Kuusik, Joanna Freszel, Rauno Elp, Helen Lokuta jt. Näitamisele tuleb otsesalvestus, mis võeti koostöös Eesti Rahvusringhäälinguga üles 2014. aasta 23. ja 25. jaanuari etendustel.

1859. aastal esietendunud „Faust“ on helilooja Gounod’ kõige kuulsam ooper. See räägib tuntud loo, kuidas Faust müüb oma hinge saatan Mefistole ja saab temalt vastu nooruse. Kuid saatanaga kaupa tehes võitjaid ei ole.

Lavastuse kunstnik Ene-Liis Semper: „Mefisto jätab inimestele kogu aeg kaks võimalust: ahvatlusele järeleandmise ja sellest keeldumise. Iga kord, kui ta inimesele valiku annab, valib inimene just selle halvema tee, ja see tõstatab küsimuse: kas nii rumalale olevusele, nagu inimene, peaks üldse valikuvõimaluse andma? Mefisto aga ei kaota lootust…“

Ain Angeri esitust saab Estonia ooperipublik nautida juba sel sügisel. 11. ja 13. septembril toimuvad järgmise hooaja kaks ainsat „Fausti“ etendust.

Netietenduste vaatamine on publikule tasuta. Teater kutsub publikut üles teatrit toetama, jättes juba ostetud piletite eest raha tagasi võtmata.

Estonia tänab südamest häid pikaaegseid koostööpartnereid Eesti Rahvusringhäälingut ja Estonian Records Productionit.

Esimest ülekannet saab jälgida SIIN. Facebooki kontot selleks omama ei pea.

Teavet järgmiste etenduste kohta tasub jälgida Estonia Facebooki lehel.

 

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.