Uudised

Kai Rüütel külalisena Rimski-Korsakovi ooperis „Tsaari mõrsja“

02.03.2020 / Alisson Kruusmaa

kai_ruutel

7. ja 12. märtsil astub Nikolai Rimski-Korsakovi ooperis „Tsaari mõrsja“ üles metsosopran Kai Rüütel.

Kai Rüütli rahvusvaheline karjäär on olnud silmapaistev. Ta on esinenud Londoni Kuningliku Ooperi, Hollandi Rahvusooperi, Teatro Reali, Vlaamse Ooperiteatri, Liceu Suure Teatri, Šoti Ooperi, Théâtre du Capitole’i ja Dallase Ooperiteatri lavadel. Suurepärase laulja ja näitlejana on ta teinud koostööd selliste lavastajatega, nagu Robert Carsen, Laurent Pelly, Keith Warner ja Calixto Bieito.

Metsosoprani viimatiste kontsertesinemiste hulka kuuluvad debüütesinemine Eestis (klaveril Roger Vignoles) ja USAs St. Luis Sümfooniaorkestriga (Mozarti Reekviem), palju kiitust pälvinud Elgari „Gerontiuse unenäo“ esitus Kolme koori festivalil, Zemlinsky „Kuus laulu“ Berliini Filharmoonias, Plácido Domingo „Operalia“ staaride galakontsert Birgitta Festivalil (2018) jm.

Rimski-Korsakovi ooper „Tsaari mõrsja“ esietendus Rahvusooperis Estonia 25. jaanuaril 2019. Etenduse on lavale seadnud Juri Aleksandrov (Peterburi Kammerooper). Kunstnik on Viktor Gerasimenko (Moskva Novaja Opera), valguskunstnik Ritšard Bukin ja koreograaf Marina Kesler.

Osades Rauno Elp või Aare Saal (Grigori Gjaznoi), Elena Bražnik või Kristel Pärtna (Marfa), Kai Rüütel (Ljubaša), Mart Laur või Priit Volmer (Vassili Sobakin), Heldur Harry Põlda või Reigo Tamm (Ivan Lõkov), Märt Jakobson või Pavlo Balakin (Grigori Maljuta-Skuratov), Maari Ernits (Domna Saburova) jt. Dirigent Jüri Alperten.

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.