Uudised

Estonia uue hooaja piletid nüüd müügil!

01.03.2020 / Alisson Kruusmaa

_35a0156-edit

Täna, 1. märtsil tegi Rahvusooper Estonia avalikuks sügisel algava 115. hooaja mängukava ning alustas uue hooaja piletimüüki.

Rahvusooperi loominguline juht ja peadirigent Arvo Volmer: „Rahvusooperi 115. hooaeg on esimene hooaeg, mil on repertuaaris minu osalusel valitud teosed. Mängukavas on kuus uuslavastust, mis pakuvad kuulamis- ja vaatamisrõõmu erinevate eelistustega teatrisõpradele.

Hooaja esimese uuslavastusena jõuab 25. septembril lavale Donizetti lustakas ooper „Don Pasquale“. Oktoobris viime aga Peterburi Mozarti ooperi „Figaro pulm“ ning anname sealses kuulsas Peterburi Filharmoonia Suures saalis sümfooniakontserdi. Kusjuures viimast saab kuulata ka Tallinnas – Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia uues imelises kontserdisaalis!

Novembris teeb Eesti Rahvusballett kummarduse Tšaikovskile: lühiballettidena jõuavad lavale Balanchine’i „Serenaad“ ja Murdmaa „Tšaikovski 6. sümfoonia“. Samuti tähistame Beethoveni 250. sünniaastapäeva, kelle auks kõlab traditsioonilisel jõulukontserdil Beethoveni missa C-duur.

29. jaanuaril 2021 esietendub erakordselt meloodiarikas Verdi ooper „Trubaduur“, mille seab lavale Neeme Kuningas.Veebruaris kõlab vaid kahel korral Mozarti ooperi „Idomeneo“ kontsertettekanne. Tegemist on teosega, mis Mozarti abikaasa Constanze meenutuste kohaselt oli helilooja enda hinnangul tema parim ooper.

Alates 5. märtsist on taas laval Delibes’i muinasjutuline ballett „Coppélia“, mille 2010. aastal seadis lavale Ronald Hynd. 26. märtsil esietendub „Ravel:Ravel“, milles loodame hägustada ooperi ja balleti vahelist piiri ning pakkuda täiesti uutlaadi teatrikogemust. Lavastuse esimeses pooles etendub Raveli ooper „Laps ja lummutised“, mille lavastaja on Mart Kampus ning kunstnik Liina Keevallik. Teises vaatuses esitame Raveli balletti „Hane-ema“, mille koreograaf on Renate Keerd. Minu unistuseks ongi just salapärase üldistuse tekitamine, aga see jäägu esialgu loojate saladuseks…

Hooaega jääb lõpetama 28. mail esietenduv Lehári operett „Lõbus lesk“, millega loodame rõõmustada kõiki kergema žanri nautijaid.

Otseloomulikult astuvad uuel hooajal üles ka mitmed säravad külalissolistid. Oleme andnud endast parima, et meie maailmanimega kuulsused Ain Anger ja Lauri Vasar saaksid taas kodupubliku ees laulda. Sestap on meie mängukavas ka tavapärasest rohkem oopereid. Loodan, et iga huviline leiab endale kustumatuid teatrielamusi!“

Tutvu kogu uue hooajaga SIIN. Parimad kohad etendustele ja kontsertidele saad just praegu!

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.