Uudised

Eesti Rahvusballeti artist Ana Maria Gergely Eduri ja Aintsi balletis „Modigliani – neetud kunstnik“

21.02.2020 / Alisson Kruusmaa

48269368_2331851646847700_2879263440067624960_o

Reedel, 21. veebruaril on Eesti nädala puhul taas laval Toomas Eduri ja Tauno Aintsi ballett „Modigliani – neetud kunstnik“, mille ühes peaosas, Jeanne Hébuterne’i rollis on esmakordselt Eesti Rahvusballeti artist Ana Maria Gergely. Amedeo Modigliani rollis on Anatoli Arhangelski.

Ana Maria Gergely: „Jeanne’i rolli juures pidin suuresti keskenduma näitlejameisterlikkusele ja veenduma, et annan nii karakterit kui ka lugu võimalikult hästi edasi. Samas soovin, et temas peegelduks ka minu isiklik jalajälg. Etenduseks valmistumine oli kindlasti väljakutsuv, ent kogu vaeva väärt.“

„Modigliani – neetud kunstnik“ on Toomas Eduri lavastajadebüüt Rahvusooper Estonia laval. Ballett jutustab värvika loo 20. sajandi ühe kuulsama boheemlasest kunstniku Amedeo Modigliani (1884–1920) tormilisest elust. Tema looming oli sillaks kubistide, eeskätt Pablo Picasso ja 1920ndate aastate art deco kunstnike põlvkonna vahel. Modiglianist räägitakse legende. Tema ekstsentriline natuur, praalimine ja emotsionaalsed kannapöörded, kirglikud armulood kirjanike Anna Ahmatova ja Beatrice Hastingsiga ning kunstnik Jeanne Hébuterne’iga, unistus pääseda Parnassosele ja rivaalitsemine Picassoga, tuberkuloosist tingitud terviseprobleemid, mida ta üritas varjata ohtra alkoholi ja narkootikumide tarbimisega – see kõik on pakkunud rohkelt kujundirikast materjali põneva lavateose sünniks.

„Modigliani – neetud kunstnik“ esietendus Rahvusooperis Estonia 11. mail 2012. Etenduse on lavale seadnud Toomas Edur, helilooja on Tauno Aints, kunstnik Liina Keevallik ning valguskunstnik Tiit Urvik.

Foto: Albert Kerstna

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.