Uudised

Anna Roberta esmakordselt Odette/Ottiliena Tšaikovski balletis „Luikede järv“

12.02.2020 / Alisson Kruusmaa

20200207_luikedejarv_lavaproov_anna_kealan_8370

Täna, 12. veebruaril astub Tšaikovski balleti „Luikede järv“ peaosas esmakordselt üles rahvusballeti artist Anna Roberta.

„Odette/Ottilie on üks balletimaailma tuntumaid rolle. Ka kõige teatrikaugemad inimesed tunnevad Hans Christian Anderseni muinaslool põhinevat lavastust printsessist ning tema needusest,“ ütleb tantsija. Ta lisab: „Rolliks valmistumine oli väljakutsuv, sest laval on tarvis anda endast nii emotsionaalselt kui ka füüsiliselt kõik. On ka pisut hirmutav esmakordselt peaosas etendust kanda, kuid tean, et kogu ülejäänud trupp toetab ning hoiab mulle alati pöialt.“

„Vaatamata noorele eale on Anna Roberta lavalises olekus ja tantsutehnikas tunda küpsust. Mul on väga hea meel, et ta on lühikese aja jooksul teinud balletiartistina suure hüppe ning astub täna publiku ette Odette/Ottilie kaksikrollis. Eriti rõõmustav on aga see, et saame taas kaasa elada päris oma Eesti luigele,“ sõnab rahvusballeti kunstiline juht Linnar Looris.

Anna Roberta lõpetas Tallinna Balletikooli 2017. aastal ja töötab samast aastast Eesti Rahvusballetis tantsijana. Ta on esinenud nii Triinu Leppik-Upkini „Jazz-balleti klubis“ kui ka kehastanud Sirelihaldjat Tšaikovski balletis „Uinuv kaunitar“ ning Suurt luike „Luikede järves“.

Foto: Rünno Lahesoo

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.