Uudised

Publikatsioonikonkurss „Georg Ots 100. MEDIA“

22.01.2020 / Stina Vürmer

georg_ots

Rahvusooper Estonia, Estonia Selts, Peterburlaste maailmaklubi, TourPressClub ning Venemaa Föderatsiooni regionaalse ühiskondliku organisatsiooni MediaSojuz turismiajakirjanike gild kuulutavad blogijate, ajakirjanike ja meedia seas välja rahvusvahelise parima publikatsiooni konkursi Georg Otsa elu ja loomingu kohta nimega „Georg Ots 100. MEDIA“.

Konkursi eesmärk on populariseerida Georg Otsa loomingut ning kajastada Eesti suurlaulja elu ja loomingut artiklite, publikatsioonide ning muude meedias avaldatud materjalide kaudu: trükistes ja elektroonilistes väljaannetes, aga ka sotsiaalvõrgustikes, raadio- ja telekanalites.

Konkursi reeglid:

1. Konkursil osalemiseks on vaja täita ankeet (lisatud) ning edastada see koos oma JPG-formaadis foto/portreega e-posti aadressile georgots100@gmail.com, märkides kirja pealkirjaks Ankeet „Georg Ots 100. MEEDIA“.
2. Osalejad saavad esitada töid ükskõik millises endale sobilikus ajakirjanduse žanris ja konkursile esitatavate teoste arv ei ole piiratud.
3. Autorid võivad esitada tööd kas eesti, vene, soome või inglise keeles.
4. Materjalid tuleb saata e-posti aadressile georgots100@gmail.com, märkides kirja pealkirjaks Konkurss „Georg Ots 100. MEEDIA“.
5. Žürii hindab materjale, mis on avaldatud perioodil 1. veebruarist 31. augustini 2020.

Žürii

Žürii esimees: Arne Mikk, Georg Otsa lähedane sõber, ooperilavastaja, Rahvusooper Estonia nõukogu esimees (Eesti).
Žürii vastutav sekretär: Anatoli Kovaljov, Venemaa ajakirja Travel & Culture Industry peatoimetaja, TourPressClubi esimees (Venemaa).
Žürii liikmed:
Aarno Cronvall, teleprodutsent ja saatejuht (Soome).
Valentina Orlova, Peterburlaste maailmaklubi juhatuse esinaine (Venemaa).
Tiina Mattisen, muusikateadlane ja kultuuriajakirjanik (Eesti).

Auhinnad

Võitjad saavad ühe kolmest peaauhinnast:
– Reis kahele (sh bussi- või laevapiletid) Tallinnast või Helsingist Peterburi, majutusega (2 ööd) hotellis, etenduse külastamine ühes teatritest, kus esines Georg Ots.
– Reis kahele (sh bussi- või laevapiletid) Peterburist või Helsingist Tallinnasse, majutusega (2 ööd) hotellis, etenduse külastamine ühes teatritest, kus esines Georg Ots.
– Reis kahele (sh bussi- või laevapiletid) Peterburist või Tallinnast Helsingisse, majutusega (2 ööd) hotellis, etenduse külastamine ühes teatritest, kus esines Georg Ots.

Lisaks jagatakse erinevate nominatsioonide võitjatele projekti korraldajate ja toetajate pakutavaid lisaauhindu ja diplomeid.

Kokkuvõtete tegemine ja autasustamine

Rahvusvaheline žürii võtab konkursi „Georg Ots 100. MEDIA“ tulemused kokku septembris. Võitjate nimed avaldatakse ja autasustamistseremoonia toimub Peterburis (plaani kohaselt septembris/oktoobris 2020) ürituse „Tallinna päevad“ ajal.

Küsimustele konkursi kohta vastab vene või inglise keeles Anatoli Kovaljov aadressil tourmediaclub@mail.ru.

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.