Uudised

Rakvere Spordikeskusest saab üheks õhtuks ooperimaja

21.11.2019 / Alisson Kruusmaa

latraviata_kodu_300x180

Täna, 21. novembril muutub Rakvere Spordikeskus pidulikuks ooperimajaks, sest rahvusooper toob kohalikul kultuurifestivalil publiku ette Verdi ooperi „La traviata“.

Tegemist on ajaloolise sündmusega – esmakordselt kõlab Rakveres rahvusooperi artistide ning täiskoosseisus orkestri ja koori esituses ooper. Ühtekokku astub lavale 140 Estonia artisti, ent publikut on oodata tervelt 900 ringis, mistõttu on kahtlemata tegemist festivali suurima üritusega.

Rakvere kultuurikeskuse direktor Eve Alte sõnab: „Ooperimaja ülesehitust sellises mastaabis koos sellise arvu esinejatega ei ole varem minu andmetel tehtud. Ja tehnilist materjali kulub väga-väga palju. Lavaehituseks toome kohale neli-viis rekatäit materjali ja sisustust Estoniast. Kangad, vaibad, lühtrid, lavakujundus, valgustus, dekoratsioonid, esinejate riietus. Erilise tähelepanu all on ka akustika – see tuleb saada ooperile sobivaks.“

Lisaks ooperile on üheks õhtuks Rakvere Spordikeskuses üleval nii teatri ajalugu kui ka ajaloolisi kostüüme tutvustav näitus. Samuti viib Estonia nädala jooksul Rakvere kõige väiksematele teatrisõpradele kolm haridusprojekti – „Balletilugu“, „Orkestrimäng“ ning „Kontsert kõige pisematele“.

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.