Uudised

Estonia toob lavale ühe Hollywoodi armastatuma helilooja Erich Korngoldi põneviku

04.11.2019 / Alisson Kruusmaa

surnud-linn_1000x1000

14. novembril 2019 Pärnu kontserdimajas
17. novembril 2019 Estonia kontserdisaalis

Vaid kahel korral novembrikuus toob rahvusooper kontsertettekandena lavale Erich Korngoldi emotsionaalselt haarava psühhopõneviku „Surnud linn“, mis kõneleb minnalaskmise raskusest ja vajadusest seda siiski teha.

Korngoldi ooperit „Surnud linn“ võib pidada üheks 1920. aastate suurimaks hitiks. Teose lavale jõudmise ajal oli helilooja vaid 23-aastane, kuid ooperit saatis kohene edu. Kõigest mõne aasta jooksul etendus „Surnud linn“ kõikjal üle maailma, sealhulgas nii New Yorgi Metropolitan Operas kui ka Berliini Komische Operis.

Erich Korngold (1897—1957) on üks mõjukamaid ja olulisemaid heliloojaid Hollywoodi ajaloos. Tänapäeval on ta enim tuntud kui klassikaliste Warneri seiklusfilmide, nagu „Robin Hoodi seiklused“, „Merelõvi“ ja „Inimorjusest“, helilooja, ent tema loomingus on tähtsal kohal ka ooperid, sümfooniline muusika ning kammerteosed.

Korngoldi ooperi „Surnud linn“ kontsertettekanne toimub 14. novembril Pärnu kontserdimajas ja 17. novembril Estonia kontserdisaalis. Soleerivad Mati Turi (tenor), Olga Mykytenko (sopran), Rauno Elp (bariton), Modestas Sedlevičius (bariton), Helen Lokuta (metsosopran), Kristel Pärtna (sopran), Juuli Lill (metsosopran), Mehis Tiits (tenor) ja Reigo Tamm (tenor). Dirigeerib Vello Pähn.

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.