Uudised

Eve Mutso Blanche Dubois’ rollis balletis „Tramm nimega Iha“

04.09.2019 / Alisson Kruusmaa

tramm_vanale

4. ja 15. septembril etendub Estonia laval ballett „Tramm nimega Iha“, mille peaosas astub külalisena üles Šotimaal resideeruv eesti koreograaf ja balletitantsija Eve Mutso.

2012. aastal Šoti riiklikus balletiteatris esietendunud Tennessee Williamsi näidendil põhinev ballett „Tramm nimega Iha“ on loodud just Eve Mutsole. Teos on valminud koreograaf Annabel Ochoa Lopezi ning filmi- ja teatrilavastaja Nancy Meckleri koostöös ning on tunnustust ja auhindu kogunud üle maailma.

„Juba pool aastat enne rolli repertuaari tulekut lugesin läbi selle ja teised Tennessee Williamsi näidendid, lugesin ka tema elulugu, vaatasin ära kuulsa filmi ja lasksin sellel infol settida,“ sõnab Mutso. Ta lisab: „Mulle tundub kogu tegevusliin ja karakteri areng väga loogiline. Ka see, kuidas tegelane ühiskonnas ei haaku ega hakkama saa.“

Eesti Rahvusballett on teine kompanii maailmas, kes pälvis õiguse antud balletti esitada. Praeguseks on Eestis lavastust mängitud kaks aastat, ent 4. ja 15. september on esimesed korrad, kui siin saab peaosas näha Mutsot, kes on loonud DuBois’ rolli.

Foto: Veljo Poom

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.