Uudised

Teatrilaat tuleb taas!

02.09.2019 / Alisson Kruusmaa

_mg_7435

Pühapäeval, 8. septembril kell 12.00—15.00 leiab Estonia teatri õuealal aset juba 17. (!) korda toimuv traditsiooniline teatrilaat.

Suurejoonelisel galakontserdil kõlavad muuhulgas tuntud hitid nii ooperitest „Carmen“, „Figaro pulm“ ja „La traviata“, operettidest „Krahv Luxemburg“ ja „Operetikuningas Imre Kálmán“ kui ka ballettidest „Luikede järv“ ja „Pähklipureja“. Üles astuvad Kristel Pärtna, Raiko Raalik, Helen Lokuta, Alena Shkatula, Jevgeni Grib, Mehis Tiits, Heli Veskus, Rauno Elp, Reigo Tamm, Jassi Zahharov jt.

Lisaks kolmetunnisele välikontserdile leidub põnevaid etteasteid ja teatraalseid tegevusi ümber terve teatrimaja.

114. hooaega tutvustavad värsked estoonlased, rahvusooperi loominguline juht Arvo Volmer ning rahvusballeti kunstiline juht Linnar Looris. Huvilised saavad näha, kuidas viiakse läbi balletitrenni ning kohtuda peagi esietenduva ooperi „Romeo ja Julia“ lavastajaga. Loomulikult ei puudu ooperiviktoriin ega ka palju elevust tekitav õnneloos!

Lastealal tervitavad kõige väiksemaid teatrisõpru kostüümi- ja grimmikunstnikud, kelle valvsa käe all saab kaunistada pitsist poolkindaid, dekoreerida karnevalimaske ning lasta endale joonistada värvilisi näomaalinguid. Maiasmokkadele valmistavad Pipi ja Arlekiin suussulavaid vahvleid vahukoore, šokolaadi, marjade ning Kalevi kommidega. Lapsi tervitavad ka Buratino ja Malvina Ehala muusikalist „Buratino“, Lumivalgeke ja pöialpoisid Harangozó balletist „Lumivalgeke ja 7 pöialpoissi“ ning rotid Tšaikovski balletist „Pähklipureja“.

Soodushinnaga müüakse teatripileteid, meeneid, kostüüme ja rekvisiite. Avatud on kohvikud ja Estonia restoran. Erinevate pakkumistega on kohal meie toetajad.

Tule ja naudi head muusikateatrit! Üritus on tasuta!

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.